Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nowy Nissan Terrano zadebiutuje 20 sierpnia

2013-08-02 12:00

Nowy Nissan Terrano zadebiutuje 20 sierpnia

Nowy Nissan Terrano zadebiutuje 20 sierpnia
Już 20 sierpnia zadebiutuje nowy Nissan Terrano, a niedługo potem, konkretnie w listopadzie wejdzie do sprzedaży. Premiera odbędzie się na specjalnej prezentacji w Indiach. Czego możemy się spodziewać?

Już jakiś czas temu pisaliśmy o planach Nissana, który już wkrótce stworzy następcę modelu Terrano. Niestety wiele osób z dość dużym żalem komentowało informacje na temat genezy tego modelu. Otóż nowy Nissan Terrano w większości będzie bazował na Dacii Duster, choć zdaniem japońskiego producenta, auto będzie miało o wiele lepsze materiały, komfort, jakość wykonania itp.

Zewnętrznie nowość będzie z pewnością podobna do Dustera, choć Nissan postara się to maksymalnie zatuszować nowymi światłami, zderzakami, maską etc. Również we wnętrzu ma pojawić się kilka zmian - nowe materiały, zmieniona konsola centralna, prostokątne otwory wentylacyjne. Oczywiście po kilku przeróbkach Nissan Terrano będzie nieco droższy od Dacii Duster.

Nowy Nissan Terrano będzie produkowany w fabryce Renault-Nissan w indyjskim mieście Chennai. Obecnie w fabryce produkowane są modele Renault Duster (na rynek lokalny) oraz Dacia Duster na rynek w Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Nowość wejdzie do oferty Nissana już w listopadzie z takimi samymi jednostkami napędowymi, jak w Dusterze.

Tagi: rynek, auto, informacje, renault, nissan, dacia, dacia duster, nissan terrano
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne