Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nowe Subaru Legacy - wersja Sport i nowy silnik

2014-02-14 15:00

Nowe Subaru Legacy - wersja Sport i nowy silnik

Nowe Subaru Legacy - wersja Sport i nowy silnik
Niedawno światło dzienne ujrzało nowe Subaru Legacy. Zachwytów nie było, ale nie można odmówić producentowi starań. Teraz w sieci pojawiają się informacje na temat nowych silników i wersji Sport.


Na chwilę obecną ilość informacji jest ograniczona, ale pierwsze plotki i wiadomości wydają się dość ciekawe. Wiadomo, że już wkrótce Subaru Legacy dostanie nowy, zmniejszony do 3,0-litrów sześciocylindrowy silnik w układzie bokser. Co prawda pojemność spadnie, ale jak to zwykle bywa, moc wyraźnie podskoczy. Jak to się odbije na trwałości?

Kolejną nowością ma być model Subaru Legacy Sport, który ma dość poważnie różnić się od konwencjonalnej wersji. Pod maską ma pojawić się wzmocniona wersja 2,0-litrowego boksera z mocą powyżej 250 KM. Niestety minusem może być skrzynia biegów - "uwielbiana" przez większość CVT, prawdopodobnie bez możliwości wyboru alternatywnego manuala.

Tagi: sport, model, subaru, silnik, moc, subaru legacy
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Nowe Subaru Legacy - wersja Sport i nowy silnik

umatilla / 83.4.75.* / 2014-02-17 11:19
Pierwszym sportowym, a właściwie rajdowym modelem Subaru było właśnie Legacy, którym z powodzeniem jeździł Colin Mcrea i to zobowiązuje. Z niecierpliwością czekamy na "sportowca".

Oferty motoryzacyjne