Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nissan e-NV200 jednak trafi do produkcji

2012-05-28 12:00

Nissan e-NV200 jednak trafi do produkcji

Nissan e-NV200 jednak trafi do produkcji
Nissan oficjalnie ogłosił, że w planach ma stworzenie produkcyjnej wersji koncepcyjnego modelu e-NV200. Widać Nissan bardzo mocno chce zwiększyć swoje udziały na rynku ekologicznych samochodów. Czy nowy model mu w tym pomoże?

Rzecz jasna na chwilę obecną ciężko określać szanse nowego modelu, ale wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku w ofercie Nissana pojawi się model e-NV200. Auto będzie produkowane w hiszpańskiej fabryce japońskiej marki w Barcelonie, zaś za bazę posłuży oczywiście model NV200.

Niestety dokładna specyfikacja auta nie została ogłoszona, ale jak sobie przypominamy, producent twierdził, że model e-NV200 "będzie bazował na najbardziej zaawansowanych komponentach z Nissana Leaf". Można więc wywnioskować, że nowy elektryczny van będzie miał podobne, może odrobinę gorsze osiągi i zasięg w porównaniu do mniejszego brata.

Nissan obiecuje również, że e-NV200 będzie dysponował dużą przestrzenią wewnątrz, wysoką funkcjonalnością oraz atrakcyjną, jak na swoją klasę, ceną. Z drugiej strony nie spodziewajmy się, że auto będzie konkurowało z autami spalinowymi - elektryczny van to zupełnie inny segment, głównie cenowy.

W oświadczeniu prasowym Andy Palmera czytamy między innymi: "Nissan e-NV200 reprezentuje prawdziwy przełom w segmencie aut użytkowych, jak również podkreśla pozycję Nissana jako lidera w segmencie aut elektrycznych." Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje na temat tego modelu.

Tagi: auta, auto, informacje, marki, nissan, model, gmc van, nissan leaf
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne