Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Nietypowe coupe Skody

2016-05-25 15:33

Nietypowe coupe Skody

Skoda Atero została stworzona przez 22-osobowy zespół uczniów, w tym 4 dziewczyny, który pracował pod okiem swoich instruktorów i z pomocą działu technicznego oraz projektowania Skody. Cały projekt trwał 1700 godzin i, co ważne, jego owocem jest w pełni funkcjonalne i jeżdżące auto.

"Studencka" Skoda jest dwudrzwiowym, kompaktowym coupe o długości 4,3 m, które powstało na bazie Rapida Spaceback. Zmiany objęły prawie całe nadwozie, ale najbardziej są widoczne od przedniego słupka. W przedniej części drobne zmiany widoczne są przede wszystkim na zderzaku, gdzie pojawiły się większe wloty powietrza. Słupek B znacznie przesunięto do tyłu, robiąc miejsce dla większych drzwi. Tylny słupek jest mocno pochylony, a to za sprawą dość ostro opadającego dachu. Tylna część nadwozia jest praktycznie całkowicie nowa, pojawił się m.in. sporych rozmiarów spojler.

Nadwozie zostało polakierowane w kolorze Black Magic, ale nie brak wielu wstawek w kolorze czerwonym, nadającym autu sportowego charakteru. Czerwone są m.in. obramowanie przedniego grilla, listwy, progi, lusterka zewnętrzne, tylny spojler oraz elementy felg. Felgi oraz układ wydechowy zostały pożyczone od Octavii RS.

Za napęd Skody Atero służy 1,4-litrowy silnik benzynowy TSI o mocy 125. Napęd na przednie koła przenoszony jest za pośrednictwem 7-stopniowej przekładni DSG.

Atero jest już trzecim modelem przygotowanym przez uczniów ze szkoły zawodowej Skody. Dwa lata temu mogliśmy podziwiać miejskie kabrio CitiJet, zaś przed rokiem powstał pickup o nazwie Funstar.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne