Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Mercedes-Benz C63 AMG. Tak będzie wyglądał?

2013-12-30 09:00

Mercedes-Benz C63 AMG. Tak będzie wyglądał?

Mercedes-Benz C63 AMG. Tak będzie wyglądał?
Po premierze Mercedesa Klasy C większość osób skupia swoją uwagę na nadchodzącym wariancie C 63 AMG. Auto, które z założenia ma być kompaktowym sedanem w topowej konfiguracji przeradza się w dzikiego stwora z ryczącym, piekielnie mocnym silnikiem.

Właśnie to jest najlepsze w Mercedesie C63 AMG - nieposkromiona moc oraz mnóstwo ciekawych dodatków i systemów wspomagających jazdę. Oczywiście to wszystko musi odpowiednio kosztować, ale mimo to popularność tego wariantu, oczywiście odpowiednio do tego segmentu, jest bardzo duża. Co prawda ci, którzy nie chcą tyle czekać i płacić mogą skorzystać z zastępczego pakietu AMG Line, ale dla wymagających kierowców pozostało oczekiwanie do końcówki 2014 roku.

W sieci pojawiły się pierwsze szkice i projekty zapowiadające to, jak Mercedes-Benz C63 AMG może wyglądać. Stworzenie takiej wizji nie było trudne, gdyż wspomniany wcześniej pakiet AMG Line oddaje w pewnym sensie zamysł stylistyczny topowego wariantu. Reasumując, możemy spodziewać się obniżonego zawieszenia, czterech końcówek układu wydechowego, agresywnych zderzaków, większych wlotów powietrza oraz typowych dla AMG felg.

Warto przypomnieć, że Mercedes-Benz C63 AMG skorzysta z podwójnie doładowanego silnika V8 o pojemności 4,0-litrów. Moc, jaką wygeneruje ta jednostka będzie oscylowała w granicach 450-500 KM. Napęd będzie przekazywany na koła za pośrednictwem skrzyni 7G-MCT SpeedShift. Przy okazji należy wspomnieć, że regularna Klasa C będzie zaprezentowana publicznie już na zbliżającym się Salonie Samochodowym w Detroit.

Tagi: detroit, sieci, moc, amg
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne