Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Lexus LS460 F Sport - jeszcze bardziej sportowy

2012-10-26 18:00

Lexus LS460 F Sport - jeszcze bardziej sportowy

Lexus LS460 F Sport - jeszcze bardziej sportowy
Na koniec tygodnia mamy coś miłego dla oka. Oto Lexus LS460 F Sport po kuracji upiększającej w firmie Five Axis. Co prawda to tylko projekt przeróbki tego auta, ale mimo to wygląda dość imponująco. Jeśli dla kogoś seryjna wersja była mało agresywna, ta od Five Axis powinna być w pełni zadowalająca.


Lexus po raz pierwszy zdecydował się dodać linię F Sport do modelu z serii LS. Jak wiemy, ta grupa aut skierowana jest do osób z grubym portfelem, które szukają ogromnego komfortu i luksusu. Czy pakiety sportowe pasują do takich aut? To już kwestia gustu. Wiadomo jednak, że w seryjnym modelu LS460 F Sport za pakietem stoi firma TRD. Toyota Racing Development (TRD) potraktowała sprawę poważnie choć z dużą dozą rozsądku przygotowując model lekko usportowiony, bez większych fanaberii i ostrych rozwiązań. Nie każdemu takie pójście na łatwiznę się spodobało, dlatego też Lexus postanowił skorzystać z usług firmy Five Axis dając jej zielone światło.

Efektem prac jest bardzo mocno zmodyfikowany model Lexus LS460 F Sport, który zostanie pokazany na salonie SEMA Show w USA. Auto od Five Axis dostało pokaźny pakiet aerodynamiczny obejmujący przedni zderzak ze spojlerem oraz większymi wlotami powietrza, prominentne listwy progowe oraz tylny zderzak z potężnym dyfuzorem.

Nie zabrakło również nowego układu wydechowego, delikatnego spojlera na klapie i kilku innych akcentów na nadwoziu. W oczy rzucają się przede wszystkim nowe, ogromne 22-calowe felgi z oponami Yokohama Advan Sport w rozmiarze 255/30ZR22 z przodu oraz 295/25ZR22 z tyłu. Zwieńczeniem całości jest zawieszenie AirRunner TC-5 Air Suspension System.

Źródło: Carscoop

Tagi: usa, system, toyota, sport, auto, lexus, model, maserati racing
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne