Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Land Rover rozszerzy ofertę do 2020 roku

2012-11-08 10:00

Land Rover rozszerzy ofertę do 2020 roku

Land Rover rozszerzy ofertę do 2020 roku
Land Rover planuje rozszerzyć swoją ofertę do aż 16 różnych modeli do 2020 roku - wszystkie trzy rodziny Land Rovera dostaną nowych członków. Jakie to będą auta i kiedy możemy spodziewać się premiery?


Dyrektor działu designu w Land Roverze, Gerry McGovern powiedział, że trzy rodziny pojazdów w ofercie doczekają się nowych modeli. Będą to nowe pozycje w rodzinie Range Rovera, choć Freelander oraz Defender również doczekają się rodzeństwa. Sprawdźmy zatem o jakie modele dokładnie chodzi.

Oferta modeli Range Rover rozszerzy się do sześciu pozycji, wliczając w to nowego Evoque XL, który będzie pozycjonowany między tradycyjnym Evoque a Range Roverem Sport. W planach jest również Evoque Cabrio oraz trzydrzwiowa wersja modelu Range Rover Sport mierząca 4 metry długości.

Land Rover szykuje również wyjściową wersję modelu Freelander, który wielkością będzie nawiązywał do modelu Evoque. Oprócz tego Land Rover zapowiada wersje 5- oraz 7-osobowe modelu Freelander. Marka rozważa również stworzenie modelu Discovery z lekkiego aluminium.

Coraz bardziej realna staje się wizja produkcyjnej wersji koncepcyjnego modelu DC100, jako następca modelu Defender. Oczywiście wszystkie plany są na razie pisane na piasku, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już za jakiś czas oferta Land Rovera stanie się bardzo szeroka.

Źródło: WorldCarFans

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne