Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Kupujemy coraz mniej nowych aut

2010-08-24 13:17

Kupujemy coraz mniej nowych aut

Kupujemy coraz mniej nowych aut
Fot. yisris/CC/Flickr

O 10 procent spadła sprzedaż nowych samochodów w Polsce w porównaniu do zeszłego roku. - Pamiętać jednak należy o tym, że w minionym roku spora liczba aut była eksportowana, co automatycznie dało lepszy wynik sprzedaży - podkreśla prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego Jakub Faryś.

Według prezesa, trzeba pamiętać o tym, że jeszcze kilka miesięcy temu nasz rynek wspierały zagraniczne programy dopłat do złomowanych samochodów. Np. Nimieccy brali rządowe dopłaty i samochody kupowali u nas.

POSŁUCHAJ JAKUBA FARYSIA:

Spadek sprzedaży nowych aut można tłumaczyć tym, że w tym roku wszystkie nowe auta są sprzedawane i rejestrowane w Polsce. - Na rynku wtórnym natomiast samochodów sprzedaje się trzykrotnie więcej. To nie jest dobra proporcja - ocenia Jakub Faryś. samochodów.

 

Polska to mały rynek jeśli chodzi o sprzedaż nowych samochodów. Rocznie jest to około 300 tysięcy egzemplarzy.

Czytaj w Money.pl
2,4 miliona starych aut zniknęło z kraju
Wraki starych aut rozbierane są na części i porzucane w rzekach lub lasach.
IAR
Tagi: Polska, sprzedaż, samochody, auta, nowe, faryś
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Kupujemy coraz mniej nowych aut

Zi0m / 212.160.105.* / 2010-08-24 14:46
Producenci i dystrybutorzy sami strzelają sobie w stopę, robiąc samochody coraz droższe w zakupie, coraz bardziej skomplikowane i drogie w eksploatacji, awaryjne, nietrwałe, gdzie nawet żarówki nie wymienisz bez ASO! A klienci może oczekują samochodów prostszych, bardziej niezawodnych? Mój stary też się kiedyś naciął kupując nowy, bo promocja to i tamto. A jak mu dowalili za przegląd 3500 (sam przegląd, żadnych napraw) to teraz jeździ tylko używanymi.

Re: Kupujemy coraz mniej nowych aut

Kinga Gasperowicz / 77.253.105.* / 2010-08-24 14:45
Lepiej niech mężczyzna biedny chodzi na piechotę czy rowerem jeździ zamiast miał szpanować starym BMW czy używanym Mercedesem za wyciułaną kasę byle tylko zaszpanować przed panienkami! To tak jak biedaki tańcują na dyskotece głupie, a wykształcenia wyższego nie mają lub nawet matóry!
 
X.X.X. / 195.238.227.* / 2010-08-24 15:04
Dziecko poza twoją wioską jeszcze są inne aglomeracje i nie każdy kupuje samochód żeby pod dancbudy jeździć. Nie zapominaj że teraz coraz więcej jest w tym kraju emerytów niż ludzi zdolnych do pracy :)

Re: Kupujemy coraz mniej nowych aut

buc_pucybut / 2010-08-24 13:46 / Tysiącznik na forum
Trzeba zwiększyć akcyzę na te pow 2 litrów przynajmniej na 30% a na małe do 20% ale to nie uderzy w najbiedniejszych wiec czym sie martwić

Oferty motoryzacyjne