Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Krajowa "ósemka" już odblokowana

2012-11-24 14:46

Krajowa "ósemka" już odblokowana

Krajowa "ósemka" już odblokowana
Fot. Money.pl/Anna Kraszkiewicz

Przed godz. 14 wznowiono ruch samochodów na drodze krajowej nr 8 między Zambrowem a Białymstokiem. W okolicach miejscowości Zambrzyce Króle (Podlaskie) rano doszło do wypadku, w którym zginęły trzy osoby, a pięć zostało rannych - podała policja.

Do wypadku doszło ok. 50 km od Białegostoku. Początkowo policja podawała, że miał miejsce koło miejscowości Nowe Zambrzyce, ostatecznie podano w komunikacie, że było to w okolicach sąsiedniej miejscowości - Zambrzyce Króle.

Jak powiedziała PAP Aneta Łukowska z zespołu prasowego podlaskiej policji, w wypadku uczestniczyło sześć samochodów, w tym cztery ciężarówki. Ofiary wypadku podróżowały busem iveco, którym jechało siedem osób. Zginęło trzech mężczyzn: 22-letni mieszkaniec okolic Łomży, a także mieszkańcy Zambrowa i okolic Zambrowa w wieku ok. 60 lat.

Według ustaleń policji 37-letni Białorusin, jadący od strony Białegostoku ciągnikiem siodłowym, z nieustalonych powodów zjechał na przeciwległy pas ruchu. Najpierw zaczepił o tył naczepy, mijającej go ciężarówki, potem uderzył w jadącą za nią, kolejną ciężarówkę (litewską), która po wypadku zjechała do rowu i przewróciła się na bok. Za nią jechał citroen berlingo, którego kierowca - chcąc uniknąć czołowego zderzenia - zjechał do rowu.

Za nim jechał iveco, którego kierowca nie zdołał uniknąć wypadku. Uderzony czołowo bus został zepchnięty z drogi i dachował. Zginęły trzy osoby z tego samochodu, cztery kolejne trafiły do szpitala. Ranny został także białoruski kierowca ciągnika siodłowego, który ma złamaną rękę.

W wypadku uczestniczyła też kolejna ciężarówka, jadąca za iveco. Jej kierowca nie zdołał wyhamować i wjechał w ciągnik siodłowy Białorusina i iveco.

Droga była tam zablokowana przez ponad siedem godzin. Choć możliwe były objazdy tego miejsca trasami przez Łomżę czy Wysokie Mazowieckie, w miejscu wypadku tworzyły się wielokilometrowe kolejki samochodów, które oczekiwały na wznowienie ruchu.

Czytaj więcej w Money.pl
Trudne warunki na drogach. Przez mgły
W miastach regionu doszło do dwóch wypadków, w których rannych zostało sześć osób.
Z tego powodu w Polsce ginie 10 osób dziennie
O rozsądek za kierownicą i chwilę refleksji apelują organizatorzy happeningu z okazji Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
Pociąg uderzył w tira. Zablokowany ruch
Zablokowany jest ruch w Alei gen. A. Chruściela w okolicy przejazdu. Są zakłócenia w ruchu pociągów.
Tagi: wypadek, białystok, droga, ósemka
Zobacz więcej: Polskie drogi
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne