Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Kolejne Audi RS4 straci wolnossący silnik V8

2014-10-25 10:00

Kolejne Audi RS4 straci wolnossący silnik V8

Kolejne Audi RS4 straci wolnossący silnik V8
Z niepokojem spoglądamy na kolejne generacje ciekawych, sportowych modeli z mocnymi silnikami. Zazwyczaj nowe regulacje i wytyczne wymuszają na producentach stosowanie mniejszych, często turbodoładowanych jednostek. Czy tak samo będzie w nowym Audi RS4?


Wszystko wskazuje na to, że tak. Kolejna generacja Audi A4 będzie musiała sprostać nowym, o wiele bardziej restrykcyjnym regulacjom, dlatego też odmiana RS4 również będzie musiała nieco "złagodnieć". Najlepsze rozwiązanie? Zastosowanie mniejszego, bardziej ekologicznego i oszczędniejszego silnika. Wychodzi więc na to, że lepiej zapomnieć o kontynuacji z silnikiem V8.

Dyrektor zarządzający oddziałem Quattro GmbH, pan Heinz Hollerweger powiedział, że kolejna generacja Audi RS4 nie musi mieć silnika V8. "Przecież istnieją bardzo ciekawe jednostki V6 o wysokiej mocy." - powiedział Hollerweger. Co prawda informacje nie są jeszcze potwierdzone, ale wydaje się, że taka kolei rzeczy jest nieunikniona.

Swoją drogą długo nie będziemy musieli czekać na potwierdzenie tych rewelacji, gdyż odmiana RS4 powinna zadebiutować niedługo po konwencjonalnym Audi A4, a ten z kolei pojawi się na Salonie Samochodowym w Genewie w 2015 roku. Światełkiem w tunelu wydaje się być plan powrotu wersji RS do nadwozia sedan. "Owszem, rozważamy modele sedan w wersji RS< ale na chwilę obecną nie ma jeszcze ostatecznej decyzji." - powiedział Hollerweger.

Tagi: informacje, audi, plan, silnik, modele, silnikiem, audi rs4, audi quattro
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

 
Ar2r. / 83.31.25.* / 2014-10-26 17:41
Kolejny mikro silnik z kupą gadżetów psujących się nonstop, teoretycznie ekologiczny ? A w praktyce? w praktyce pali 30 do 50% więcej i po kilku latach trzeba wyprodukować nowy! To właśnie jest koncepcja ekologów :-(
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Oferty motoryzacyjne