Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Jeszcze ostrzejsze Clio RS

2016-05-24 06:34

Jeszcze ostrzejsze Clio RS

Francuski koncern właśnie opublikował zdjęcie tego jubileuszowego modelu, nie zdradził jednak przy okazji żadnych szczegółów technicznych na jego temat. Wiadomo jedynie, iż oficjalna prezentacja odbędzie się w najbliższy piątek w Monte Carlo, gdzie będzie się zaczynał kolejny weekend tegorocznego cyklu Grand Prix Formuły 1.

Według niepotwierdzonych informacji, specjalna odmiana Clio RS została wzmocniona w stosunku do standardowego modelu, jak i wersji 220 EDC Trophy. Turbodoładowany silnik 1.6 będzie dysponował mocą 250 KM, większy ma być również maksymalny moment obrotowy, który w 220-konnym Clio RS wynosi standardowo 260 Nm, ale korzystając z funkcji overboost chwilowo może on wzrosnąć do 280 Nm.

Clio RS 220 EDC Trophy przyspiesza do 100 km/h w 6,6 s, zaś jego maksymalna prędkość wynosi 235 km/h. Można się spodziewać, iż dysponujący lepszymi parametrami wariant specjalny będzie miał również lepsze osiągi.

W piątek poznamy nie tylko dokładne szczegóły techniczne modelu, ale również dowiemy się więcej na temat jego przyszłości. Czy będzie to tylko jednorazowy projekt, czy może powstanie jakaś limitowana seria specjalna, a może będzie on podstawą do stworzenia poliftingowej wersji Clio RS i zastąpi w niedalekiej przyszłości wersję 220 EDC Trophy.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne