Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Jaguar XFR Sport Pack na moskiewskich salonach

2012-09-03 14:00

Jaguar XFR Sport Pack na moskiewskich salonach

Jaguar XFR Sport Pack na moskiewskich salonach
Jaguar również postanowił wykorzystać Salon Samochodowy w Moskwie do pokazania swoich najnowszych zabawek. Tym razem brytyjski producent zaprezentował model XFR z paczką wyposażenia Speed Pack. Sprawdźmy, co się w niej kryje.


Bez wątpienia Jaguar XFR to jeden z najciekawszych samochodów tej klasy na rynku. Świetnie wygląda, rewelacyjnie się prowadzi i ma bardzo przyjemne osiągi. Dodatkowo, z paczką wyposażenia dodatkowego Speed Pack wydaje się być jeszcze lepszy.

Normalna wersja modelu Jaguar XFR posiada elektroniczny kaganiec ograniczający prędkość maksymalną do 250 km/h. Po zastosowaniu paczki Speed Pack, prędkość wzrasta o 30 km/h do wartości aż 280 km/h. Co prawda ogranicznik nadal jest aktywny, ale już tak nie kastruje auta.

Po zastosowaniu dodatków, również silnik i skrzynia biegów zostają lekko przeprogramowane, aby sprostać wyższym wymaganiom. Auto dysponujące jednostką napędową o mocy 510 KM dostaje subtelny przedni splitter oraz niewielki spojler na tylnej klapie.

Oprócz paczki Speed Pack, Jaguar pokazał światu nowy napęd AWD dla modelu XF oraz XJ. Napęd na obie osie będzie dostępny dla zamawiającego wraz z silnikiem 3,0-litra V6 o mocy 340 KM z momentem obrotowym na poziomie 450 Nm. Napęd przekazywany jest na koła za pomocą 8-biegowej skrzyni automatycznej.

Źródło: Motorward

Tagi: pomoc, sport, auto, jaguar, silnik, silnikiem
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne