Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Honda Jade Hybrid debiutuje na japońskim rynku

2015-01-10 11:00

Honda Jade Hybrid debiutuje na japońskim rynku

Honda Jade Hybrid debiutuje na japońskim rynku

Wiele razy powtarzałem, że co prawda warto śledzić rodzimy rynek, ale czasem warto zerknąć, co dzieje się w odległych krajach, np. w Japonii. A tam zadebiutowała Honda Jade Hybrid, czyli ekologiczna propozycja dla rodzin.


Co ciekawe, od 2013 roku Honda Jade Hybrid jest oferowana na rynku chińskim, ale teraz producent postanowił sprzedawać to auto również u siebie, na rodzimym rynku. A o czym mowa? Otóż jest to ciekawy MPV w konfiguracji 2+2+2, choć w Chinach dostępna jest również wersja 5-osobowa. A co znajduje się pod maską?

Do napędu oddelegowano system hybrydowy Honda Sport Hybrid i-DCD bazujący na silniku benzynowym 1.5 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, który współpracuje z jednostką elektryczną o mocy blisko 30 KM z momentem obrotowym rzędu 160 Nm. Napęd przekazywany jest na koła za pośrednictwem 7-biegowej dwusprzegłowej skrzyni automatycznej.

Honda Jade Hybrid została wyposażona w liczne systemy wspomagające bezpieczeństwo, takie jak Collision Mitigation Braking, Road Departure Mitigation, asystenta utrzymania toru jazdy Lane Keeping Assist, aktywny tempomat (Adaptive Cruise Control) czy też system Low-Speed Follow. Niestety auto raczej nie opuści rynku w Japonii i Chinach i nie pojawi się w Europie.

Tagi: paliwa, system, honda, sport, auto, hybrydowy, mazda mpv
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne