Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Hennessey Venom GT World's Fastest Edition - wojna trwa!

2014-03-26 13:00

Hennessey Venom GT World's Fastest Edition - wojna trwa!

Hennessey Venom GT World's Fastest Edition - wojna trwa!
Ku uciesze wszystkich miłośników motoryzacji, bitwa o tytuł najszybszego auta ciągle trwa. Są rekordy Guinessa, rekordy nieoficjalne, deklaracje i zapowiedzi. Oto kolejny pokaz siły, czyli specjalna edycja modelu Hennessey Venom GT World's Fastest Edition, lub jak ktoś woli - WFE.


Niewielki producent Hennessey, który skupia się głównie na jednym - prędkości - postanowił uczcić niedawne sukcesy i zaprezentował limitowaną wersję modelu Venom GT World's Fastest Edition. Warto przypomnieć, że auto pobiło oficjalny Rekord Guinessa przyspieszenia od 0 do 300 km/h w czasie 13,63 sekundy. Dla porównania, Bugatti Veyron Super Sport tą samą prędkość osiąga po ponad... 22 sekundach.

Przy okazji Hennessey Venom GT osiągnął prędkość maksymalną 435,31 km/h, a wszystko to miało miejsce na obiekcie Centrum Kosmicznego NASA, a konkretniej na pasie do lądowania wahadłowców. Jeśli chodzi o wersję specjalną WFE, zmian jest niewiele. Producent postanowił zmienić barwy i zastosował biały lakier z dwoma paskami w kolorze czerwonym i niebieskim. Ma to symbolizować amerykańską flagę.

Oczywiście Hennessey Venom GT World's Fastest Edition już został sprzedany za ponad 1,23 mln dolarów.

Tagi: sport, auto, bugatti, centrum, super, zmian, opel rekord
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne