Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Gniezno - pierwsza stolica cabrio

2016-06-01 13:36

Gniezno - pierwsza stolica cabrio

Od 966 r., wraz z przyjęciem chrztu przez polskiego władcę, zmieniły się zwyczaje, kultura i religia. Wydarzenie, będące wynikiem sojuszu zawartego z Czechami, jest współcześnie identyfikowane z początkiem państwa polskiego.

- Warto przypomnieć o tym historycznym wydarzeniu wszystkim uczestnikom Zlotu Cabrio - szczególnie kierowcom przybyłym z zagranicy. Fani aut z otwartym dachem przyjeżdżając do Wielkopolski będą podziwiać nie tylko piękno sylwetek samochodów, ale także krajobrazy i historyczne miejsca, które zostaną im udostępnione do zwiedzania - mówi Arkadiusz Szczepański, Organizator Zlotu.

Uczestnicy Cabrio Poland 2016 odwiedzą kilka miejsc, związanych z historią pierwszych Piastów. Rajd "1050" rozpocznie się 6. sierpnia o godzinie 11:00 w Gnieźnie. Jego pierwszym punktem będzie Ostów Lednicki, w którym mieści się rezerwat oraz Mały Skansen. Kierowcy z różnych zakątków Polski, a także właściciele cabrio, pochodzący z innych krajów europejskich, będą mogli zobaczyć pozostałości grodu Mieszka I oraz baseny chrzcielne - symbole chrztu państwa polskiego. Jedną z kolejnych atrakcji rajdu będzie m.in. Giecz, w którym w IX i X w. znajdował się gród oraz kilka osad. Dziś mieści się tam Rezerwat Archeologiczny.

Kierowcy kabrioletów wyruszą z Gniezna o godzinie 11:00. Na starcie otrzymają informację o lokalizacji pierwszego przystanku. Na kolejnych etapach poznają dalsze wskazówki. W każdym z miejsc, na blisko 100-kilometrowej trasie, będą czekały na nich konkurencje aktywizujące uczestników pod kątem sprawnościowym, a także sprawdzające ich wiedzę. Główny cel wszystkich zawodów stanowić będzie integracja, a także zapewnienie rozrywki m.in. podczas wspólnego wybijania monet czy przejażdżek konnych.


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne