Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Ford Edge - amerykański debiut na francuskiej ziemi

2014-10-06 16:00

Ford Edge - amerykański debiut na francuskiej ziemi

Ford Edge - amerykański debiut na francuskiej ziemi
Każdy liczący się producent musi mieć w ofercie crossovera w kilku rozmiarach. Między innymi dlatego Ford postanowił wprowadzić do oferty kolejne auto tego typu, które zajmie miejsce na półce nad modelami EcoSport oraz Kuga.


Zacznijmy od tego, że Ford Edge ma podbić serca między innymi europejskich klientów nowoczesnymi technologiami oraz bogatym wyposażeniem. Mamy między innymi układ kierowniczy z aktywnym wspomaganiem, ulepszony system wspomagania parkowania, aktywny tempomat, system ostrzegania o kolizji ze wspomaganiem hamowania, system kamer z przodu z kątem widzenia 180 stopni, poduszkę powietrzną zamontowaną w schowku, nowy system pompowanych pasów bezpieczeństwa etc. Jest tego dość sporo.

Jeśli chodzi o warianty wyposażenia, Ford Edge będzie dostępny w czterech wersjach: SE, SEL, Sport oraz Titanium. Oferta silnikowa obejmie między innymi 2-litrową jednostkę EcoBoost o mocy 240 KM, jak również większą 2.7 V6 generującą moc ponad 300 KM. Do napędu posłuży 6-biegowa skrzynia automatyczna, zaś moc będzie przekazywana na przednią lub obie osie. Nowy Ford Edge ma być oferowany na wielu rynkach na świecie łącznie z Europą, choć dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Tagi: debiut, system, ford, sport, moc, ford edge
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne