Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Europejska wersja Mitsubishi ASX po liftingu

2012-09-08 13:00

Europejska wersja Mitsubishi ASX po liftingu

Europejska wersja Mitsubishi ASX po liftingu
Na Salonie Samochodowym w Paryżu Mitsubishi pokaże co najmniej trzy nowe modele. Będzie to opisywany niedawno Outlander PHEV, następca Colta, o którym wspominaliśmy wczoraj oraz odświeżony model ASX na rok modelowy 2013. Sprawdźmy co się zmieniło.


Prezentacja europejskiej wersji modelu ASX (srebrny lakier) odbędzie się kilka miesięcy po oficjalnej premierze amerykańskiej wersji o nazwie Outlander Sport (biały lakier), która zadebiutowała już w kwietniu na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku. Czy coś się zmieniło? Jeśli już, to zmiany te są ledwo widoczne.

Mitsubishi nie rozpieszcza nas ilością zdjęć, więc musimy bazować tylko na tym co mamy. W porównaniu do poprzedniej edycji modelu ASX zmiany są delikatne, jeśli chodzi zaś o różnicę między amerykańską wersją, zmieniono wzór felg i subtelnie przeprojektowano zderzak. Nie są to jednak różnice znaczące - ciężko odróżnić wersję europejską od północnoamerykańskiej.

We wnętrzu zapowiadane zmiany również ograniczają się do lepszych materiałów, świeżych wzorów tapicerki oraz nowego guzika odpowiedzialnego za system All Wheel Control (AWC). Mitsubishi na razie nie pochwaliło się, czy pod maską ASX zaszły jakiekolwiek zmiany. W Europie najpewniej pojawi się 1,6-litrowy benzyniak i 1,8-litrowa jednostka Diesla. Auto trafi do salonów już jesienią tego roku.

Źródło: Carscoop

Tagi: zmiany, system, sport, mitsubishi, auto, prezentacja, mitsubishi outlander, mitsubishi asx
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne