Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Dłużej do budowy autostrady

2009-02-01 20:34

Dłużej do budowy autostrady

Dłużej do budowy autostrady
Fot. Money.pl/Anna Kraszkiewicz

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła, że przedłuża o miesiąc rozmowy w sprawie budowy kolejnego odcinka autostrady A2 Stryków-Konotopa.

Deklarowany wcześniej termin negocjacji minął z końcem stycznia. GDDKiA prowadzi od października 2008 roku negocjacje, ponieważ droga ma powstać w systemie partnerstwa publiczno- prywatnego. Oferentami chcącymi uczestniczyć w inwestycji są Autostrada Mazowsze S.A. i Autostrada Południe S.A. Zdaniem GDDKiA stanowiska stron są już jasno określone i do uzgodnienia pozostały wymagające doprecyzowania zapisy w umowie.

Autostrada A2 ma połączyć przejścia graniczne w Świecku i Kukurykach. Całkowita długość tego odcinka będzie wynosić 610 km. W tej chwili gotowy jest fragment drogi o długości 253,9 km, który łączy Łódź i Nowy Tomyśl w Wielkopolsce. Od Konina do Nowego Tomyśla A2 jest płatna.

Negocjowany odcinek autostrady ma 180,5 km i połąćzy miejscowości Stryków-Konotopa. Przed nami jeszcze budowa zachodniego odcinka autostrady do przejścia w Świecku, która ma potrwać od marca 2009 r. do końca 2011 r.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: inwestycje, motoryzacja, drogi, autostrady, środowisko
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne