Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Daimler przejmuje udziały Tesla Motors [WIDEO]

2009-05-21 11:22

Daimler przejmuje udziały Tesla Motors

Daimler przejmuje udziały Tesla Motors
Fot. MotoTarget

Niemcy kupili blisko 10 procent udziałów amerykańskiego producenta pojazdów elektrycznych.

Inwestycja Daimlera jest nie tylko zastrzykiem gotówki dla amerykańskiego producenta pojazdów elektrycznych. Partnerstwo firm oznacza również - korzystną dla obu stron - współpracę technologiczną. Tesla dostarczała już niemieckiemu przedsiębiorcy baterie litowo-jonowe, które wykorzystywane są w hybrydowym Smarcie. Nowe partnerstwo strategiczne ma tą współpracę pogłębić - informuje Daimler AG w komunikacie prasowym.,,Nasze partnerstwo strategiczne jest ważnym krokiem do przyśpieszenia komercjalizacji napędów elektrycznych na świecie" - mówi Thomas Weber, członek zarządu Daimler AG. ,,Współpraca jest unikalnym połączeniem dwóch mocnych podmiotów. Tesla Motors jest firmą młodą, pionierską i bardzo dynamiczną. Daimler posiada 120-letnie doświadczenie w sektorze motoryzacyjnym" - dodaje Weber.

Elon Musk z Tesla Motors stwierdził natomiast, że współpraca przyśpieszy produkcję ,,Modelu S", w którym znajdzie się sporo części Mercedesa. Amerykańska firma interesuje się również najnowszą technologią litowo-jonową, opracowaną przez Daimlera - czytamy w komunikacie niemieckiego producenta. Doświadczenie obu partnerów może dać firmom sporą przewagę nad konkurencją w sektorze innowacyjnych napędów alternatywnych.


Tesla Roadster i model S

Pierwszym elektrycznym pojazdem Tesli był wprowadzony do sprzedaży w roku 2004 model ,,Roadster". Auto - w stylu Lotusa Elise - przyśpiesza do setki w 3,9 sekundy i rozpędza się do 210 km/h. W 100 procentach elektryczny roadster może przejechać na ,,jednym ładowaniu" baterii 244 mile (około 400 km). Według zapowiedzi firmy w roku 2011 na rynek trafi Tesla ,,S". Miejmy nadzieję, że - dzięki nowo nawiązanej współpracy z Daimlerem -  szybko zobaczymy elektrycznego sedana w akcji.

Galeria: Tesla Roadster: zero emisji

zobacz całą galerię

(DM)
Tagi: przejęcie, koncerny, daimler, tesla, elektryczne, tesla roadster
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Daimler przejmuje udziały Tesla Motors

Andre7 / 2009-05-26 14:29 / Tysiącznik na forum
jka to wejdzie na dużą skale to wreszcie centra miast troche odetchna od hałasu i spalin

Re: Daimler przejmuje udziały Tesla Motors

Darek543 / 83.8.150.* / 2009-05-25 16:59
Oby jak najszybciej elektryczne samochody weszły do użycia. NIe bylibyśmy już tak zależni od tej przeklętej ropy. Ale koncerny samochodowe tak głęgoko siedzą w kieszeni szejków arabskich że coś wolno to robią :/

Re: Daimler przejmuje udziały Tesla Motors

jugjjkkkykmhjmh / 77.253.129.* / 2009-05-23 21:55
"Tesla dostarczała już niemieckiemu przedsiębiorcy baterie litowo-jonowe, które wykorzystywane są w hybrydowym Smarcie." Nie ma czegoś takiego jak hybrydowy smart.
Na przyszłość czerpcie informacje z lepszych źródeł http://www.samochodyelektryczne.org/index.php?id=index&function=show_all&no=391
 
wiktor1949 / 77.45.52.* / 2009-08-15 10:00
Uwaga, w 2008 r. wszedł do produkcji smart hybryda, trochę drogi, ale pojawił się i istnieje na rynku motoryzacyjnym, źródła krajowe o tym milczą, Przejmowanie udziałów małych innowacyjnych firm, posiadających znaczące osiągnięcia na swoim koncie, zawsze pachnie chęcią wyciszenia sukcesu i przypisania go sobie, lub jest wręcz wrogim przejęciem.

Re: Daimler przejmuje udziały Tesla Motors

mf2hd / 2009-05-22 08:03
ale niezła bryka

Oferty motoryzacyjne