Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Citroen DS9 - szukuje się rewelacyjna premiera?

2013-08-25 10:00

Citroen DS9 - szukuje się rewelacyjna premiera?

Citroen DS9 - szukuje się rewelacyjna premiera?
Nie ukrywajmy - seria DS Citroena to spore zaskoczenie. Do dziś wiele osób zachwyca się stylistyką francuskiego producenta i oczekuje nowych modeli. Być może już wkrótce do rodzinki dołączy senior - flagowa limuzyna DS9. Co prawda nic nie jest oficjalne, ale pierwsze zdjęcie już trafiło do sieci.


Samo zdjęcie zostało owiane tajemnicą, gdyż na początku nie było wiadomo, co to za model. Teraz już wiemy, że jest to prawdopodobnie Citroen DS9 (choć nie jest wykluczone, że jest to projekt innego producenta), który w produkcyjnej wersji zadebiutuje prawdopodobnie w przyszłym roku. Na zbliżającym się Salonie Samochodowym we Frankfurcie mamy nadzieję na debiut wersji koncepcyjnej w pełnej krasie.

Co prawda obecnie możemy ocenić jedynie twarz auta, ale już ten widok rozpala apetyty. Przypomnijmy, że już jakiś czas temu Citroen pokazał jeden koncept o nazwie Numero 9 Concept, który był swego rodzaju zapowiedzią kolejnych projektów oraz ostatecznego modelu DS9. Tym razem jednak, projekt koncepcyjny będzie nieco bliższy wersji produkcyjnej.

Jest jednak pewien problem. Od jakiegoś czasu mówi się, że Citroen DS9 nie trafi na rynek europejski i będzie oferowany jedynie w chinach. Wiemy, że zbliżający się Citroen DS SUV na pewno pojawi się na Starym Kontynencie, ale czy flagowy model również również trafi na naszy rynek? Na chwilę obecną to skrzętnie skrywana tajemnica.

Fot. Pierwsze zdjęcie - tajemniczy koncept. Kolejne fotografie - Citroen Numero 9 Concept.

Tagi: rynek, debiut, projekt, auta, citroen, premiera, model, razem
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne