Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Bugatti Veyron Super Sport odzyskał swój tytuł!

2013-04-15 14:00

Bugatti Veyron Super Sport odzyskał swój tytuł!

Bugatti Veyron Super Sport odzyskał swój tytuł!
Ostatnio dużo się działo w temacie najszybszego samochodu produkcyjnego na świecie. Najpierw rekord pobił Hennessey Venom GT, niedługo potem dał o sobie znać Shelby Ultimate Aero. Teraz Bugatti Veyron Super Sport znów wrócił na szczyt. W jaki sposób?


Rekord prędkości już jakiś czas temu pobił Bugatti Veyron Super Sport osiągając ponad 430 km/h. Niestety producent postanowił wprowadzić ograniczenie prędkości do 415 km/h, więc to taka prędkość została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa, mimo iż pojazd osiągnął ponad 430 km/h na torze.

Panowie, którzy zajmują się rekordami uznali, że owszem, auto jest w stanie pojechać szybciej, ale produkcyjny model z ogranicznikiem tego nie zrobi. Tą lukę od razu wywęszyli inni producenci. Niedawno Hennessey Venom GT wyszedł na szczyt - rekord padł łupem Briana Smitha, który na pasie startowym Lemoore Naval Air Station w Kalifornii pojechał z prędkością 427,6 km/h.

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że rekord znów został pobity, tym razem przez SSC Ultimate Aero. Na nic to się zdało, gdyż panowie z Bugatti postanowili znieść ograniczenie prędkości, aby odzyskać tytuł najszybszego auta na świecie. Co ciekawe, jury Księgi Rekordów Gunessa od razu uznali prędkość 430,98 km/h twierdząc, że zdjęcie ogranicznika w żaden sposób nie wpływa na konstrukcję silnika i auta.

Wygląda więc na to, że Bugatti Veyron Super Sport odzyskał swój rekord nie ruszając się z miejsca. Mimo to konkurencja depcze królowi po piętach i jest praktycznie o mały krok od detronizacji. Na tym etapie wykrzesanie dodatkowych kilku km/h to nie lada sztuka. Czy Bugatti zasiądzie do stołów projektowych i zbuduje mocniejszą wersję swojego Veyrona?

Tagi: sport, auto, bugatti, razem, opel rekord, morgan aero
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Bugatti Veyron Super Sport odzyskał swój tytuł!

specek 123 / 83.24.4.* / 2013-09-30 23:49
http://wrzucluz.pl/index.php?go=artykul&id=99

Bugatti traci na każdym wyprodukowanym egzemplarzu ponad 20 mln zł !

Re: Bugatti Veyron Super Sport odzyskał swój tytuł!

Mosqito / 78.88.117.* / 2013-04-16 11:02
Niezłe osiągi tylko gdzie je wykorzystać skoro pełno fotoradarów ograniczeń itp. Pytanie czy jeszcze można cieszyć się z jazdy czy tylko się przemieszczamy z punktu a do b. Ciekawy artykuł na ten temat jest na http://natemat.pl/56497,przyjemnosc-z-jazdy-samochodem-jeszcze-istnieje-czy-juz-calkowicie-zaginela-wywiad

Oferty motoryzacyjne