Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Bugatti Veyron GS Vitesse ustanawia nowy rekord

2013-04-12 10:00

Bugatti Veyron GS Vitesse ustanawia nowy rekord

Bugatti Veyron GS Vitesse ustanawia nowy rekord
W 2010 roku Bugatti Veyron 16.4 Super Sport ustanowił rekord prędkości auta produkcyjnego na poziomie 431,072 km/h. Co prawda producent nałożył na auto pewne ograniczenia, dzięki czemu to Hennessey Venom GT objął prowadzenie w tym wyścigu, ale rekord jest rekordem - liczą się liczby. Teraz Bugatti Veyron GS Vitesse dał o sobie znać.


Dla wielu osób to Bugatti Veyron jest najszybszym samochodem na świecie - nie liczą się żadne limity, ograniczenia czy wytyczne regulaminowe. Jak już wspomniałem - najważniejsze są liczby. Niedawno Bugatti Veyron GS Vitesse dał o sobie znać i zgarnął kolejny, równie prestiżowy rekord.

Prowadzony przez chińskiego kierowcę wyścigowego Anthony'ego Liu, Bugatti Veyron GS Vitesse ustanowił rekord świata prędkości produkcyjnego auta z otwartym nadwoziem - 408,84 km/h. Rekordowa prędkość została oficjalnie zatwierdzona przez niemiecką organizację TUV.

Po premierze, Bugatti zapowiedziało, że nowy model Veyron GS Vitesse osiągnie 375 km/h, choć nie było tajemnicą, że producent pokusi się o przekroczenie magicznej granicy 400 km/h. "Auto nawet przy takiej prędkości jest niesamowicie stabilne i komfortowe. Na dodatek, za sprawą otwartego dachu, możemy cieszyć się niesamowitym dźwiękiem silnika i przy tak wysokiej prędkości nie byłem niepokojony przez wiatr." - powiedział Anthony Liu.

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse jest na rynku od około roku, zaś pod maską posiada 8,0-litrową jednostkę napędową w układzie W16 o mocy 1200 KM z momentem obrotowym na poziomie 1500 Nm osiąganym między 3000 a 5000 obr./min.

Tagi: sport, auto, bugatti, opel rekord
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne