Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Bugatti Veyron Ettore Bugatti - ostatnia wersja specjalna?

2014-08-08 15:00

Bugatti Veyron Ettore Bugatti - ostatnia wersja specjalna?

Bugatti Veyron Ettore Bugatti - ostatnia wersja specjalna?
Ciężko określić, czy to naprawdę ostatnia wersja, czy też jedna z ostatnich, bo Bugatti nie zna umiaru w tworzeniu edycji specjalnych. Tym razem światło dzienne ujrzał model Bugatti Veyron Ettore Bugatti.


Mówi się, że jest to szósta i ostatnia wersja specjalna dedykowana założycielowi marki. Podobnie jak w przypadku poprzednich wersji, Bugatti Veyron Ettore Bugatti bazuje na modelu Grand Sport Vitesse, zaś produkcja będzie ograniczona do zaledwie trzech sztuk w cenie 2,35 mln euro. Widać panowie postanowili zostawić ikonę na sam koniec i zadedykować ten modelu panu Ettore Arco Isidoro Bugatti.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, Bugatti zastosowało surowe włókno węglowe pokryte bezbarwnym lakierem oraz płaty polerowanego aluminium. We wnętrzu mamy dwie wersje skóry oraz wstawki z włókna węglowego. Bugatti Veyron Ettore Bugatti zostanie oficjalnie zaprezentowany 15 sierpnia na Pebble Beach Concours d'Elegance. Jeśli chodzi o sprawy silnikowe, to nic się nie zmieniło. To nadal potężny potwór.

Tagi: produkcja, euro, sport, bugatti, koniec, veyron
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne