Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

BMW X4 - mniejsza alternatywa dla X6

2014-03-06 09:00

BMW X4 - mniejsza alternatywa dla X6

BMW X4 - mniejsza alternatywa dla X6
Co prawda wszystkie oczy skupione są na 84. Salonie Samochodowym w Genewie, ale to nie przeszkodziło bawarskiemu producentowi w pokazaniu swojego nowego modelu. Co ciekawe, informacje trafiły do sieci, a nie na stoisko BMW w Genewie.


BMW X4 to nic innego, jak mniejsza wersja modelu X6, czyli crossovera z nadwoziem "coupe", lub jak określa to sam producent - Sport Activity Coupe. Co prawda wygląd przypomina X6 - przede wszystkim niższa linia dachu, która odbije się na ilości miejsca we wnętrzu - ale technicznie jest to model X3. Chodzi o płytę podłogową, silniki, wnętrze, wyposażenie itp.

W europejskiej palecie silników znajdziemy dość dużo ciekawostek, choć nowości nie ma. Jeśli chodzi o jednostki benzynowe, do wyboru mamy wariant xDrive20i ze 184-konnym silnikiem 2.0 turbo, xDrive28i z 245-konną 2-litrową jednostką turbo oraz xDrive35i z sześciocylindrowym 3-litrowym turbodoładowanym silnikiem o mocy 306 KM.

Jeśli ktoś preferuje jednostki wysokoprężne, może wybrać wariant xDrive20d ze 190-konnym silnikiem o pojemności 2 litrów, mocniejszą 3-litrową rzędową "szóstkę" o mocy 258 KM w wariancie xDrive30d lub 313 KM w wersji xDrive35d. Premiera BMW X4 odbędzie się na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku w przyszłym miesiącu.

Tagi: sport, bmw, premiera, model, silnikiem, renault coupe
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne