Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Audi TT Quattro Sport Concept - 420-konna niespodzianka

2014-03-05 09:00

Audi TT Quattro Sport Concept - 420-konna niespodzianka

Audi TT Quattro Sport Concept - 420-konna niespodzianka
Na 84. Salonie Samochodowym w Genewie pokazano wreszcie Audi TT oraz TTS, choć niespodziewanie panowie z Ingolstadt zaprezentowali koncepcyjną wersję mocniejszego auta - Audi TT Quattro Sport Concept. Sprawdźmy, z czym mamy do czynienia.


Już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to auto do spokojnej przejażdżki do marketu po zakupy. Audi TT Quattro Sport Concept to mocne auto sportowe z napędem na cztery koła, sportowym zawieszeniem i wieloma dodatkami, które mają pomagać w zabawie na torze, a nie w układaniu siatek z zakupami w bagażniku.

Pod maską znajdziemy wzmocnioną jednostkę 2.0 TFSI o mocy 420 KM przy 6700 obr./min z momentem obrotowym rzędy 450 Nm, który dostępny jest w zakresie 2400-6300 obr./min. Audi TT Quattro Sport Concept przy wadze 1344 kilogramów przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 3,7 sekundy, a wszystko to dzięki dwusprzęgłowej skrzyni S tronic, która kieruje moc na wszystkie koła.

Stylistycznie auto dość wyraźnie różni się od konwencjonalnej wersji. Zmieniono nieco grill, zastosowano agresywne zderzaki z dużymi wlotami powietrza, po bokach niskie listwy progowe, z tyłu natomiast mamy duży dyfuzor z dwiema końcówkami układu wydechowego oraz sporych rozmiarów skrzydło. Całości dopełniają 20-calowe felgi aluminiowe.

We wnętrzu zmian jest sporo, ale nie wpływają one na poprawę komfortu - producentowi zależało na obniżeniu masy. Dlatego też wymontowano zestaw głośnikowy, podłokietniki, w bagażniku przygotowano miejsce na dwa kaski, natomiast zamiast standardowych foteli zastosowano sportowe "kubły". Na deser dostajemy czteropunktowe pasy bezpieczeństwa oraz monitor o przekątnej 12,3 cala.

Niestety nie ma informacji na temat planów produkcji. A jak Wam podoba się Audi TT Quattro Sport Concept?

Tagi: sport, auto, audi, moc, łada oka, audi quattro
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne