Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Audi A6 Allroad na celowniku Mercedesa

2016-06-09 10:01

Audi A6 Allroad na celowniku Mercedesa

Choć w ofercie rynkowej można znaleźć kilka typowo osobowych modeli w odmianach terenowych, to w segmencie premium prym w tej dziedzinie bezapelacyjnie wiedzie Audi A6 Allroad. Jednak w przyszłym roku może się trochę zmienić w tym segmencie rynkowych za sprawą nowej wersji nowego Mercedesa Klasy E.

W gamie Mercedesa znajdziemy dziś sporo przedstawicieli segmentu crossoverów oraz SUV-ów, ale takiego modelu na próżno można było szukać. Jak do tej pory. Podczas październikowej wystawy samochodowej w Paryżu będzie miała miejsce światowa premiera Mercedesa klasy E All Terrain, jak roboczo dziś mówi się o nowej odmianie niemieckiego modelu.

Na razie niewiele więcej wiadomo na jego temat. Powstanie na bazie wersji kombi, w standardzie we wszystkich wersjach silnikowych będzie miał napęd na cztery koła (4Matic), naturalnie można spodziewać się większego prześwitu oraz dodatkowych osłon podwozia czy progów. Mercedes zdradził, iż na wyposażeniu modelu znajdziemy pneumatyczne zawieszenie, dzięki któremu na większych nierównościach będzie można podnieść auto, a podczas jazdy na asfalcie obniżyć. Dzięki czemu wariant All Terrain na utwardzonej nawierzchni ma się zachowywać jak typowe kombi Mercedesa, zaś w terenie ma móc zajechać znacznie dalej niż typowe auto osobowe.

Nie wiadomo, jak będzie się kształtować gama dostępnych wersji silnikowych. W przypadku standardowego kombi w pierwszym etapie obecności rynkowej w sprzedaży znajdą się trzy jednostki wysokoprężne o mocy od 150 do 258 KM w topowej wersji E 350d z silnikiem V6 oraz cztery benzynowe o mocy od 184 do 401 KM. Najmocniejszy silnik będzie napędzał wariant E43 AMG 4Matic.

Jeśli uterenowiona E-klasa skutecznie zagrozi Audi A6 Allroad, można się spodziewać, iż Mercedes pójdzie za ciosem i będzie chciał przygotować analogiczną odmianę Klasy C, która miałaby rywalizować z Audi A4 Allroad. Ale to już kwestia nieco dalszej przyszłości.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne