Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Ambitne plany Nissana - 15 nowych hybryd do 2016

2012-12-14 17:30

Ambitne plany Nissana - 15 nowych hybryd do 2016

Nissan zapowiedział, że do 2016 roku chce wprowadzić aż 15 nowych modeli z silnikami hybrydowymi. Oczywiście głównym założeniem takiego zamysłu jest obniżenie średniego zużycia paliwa oraz emisji CO2 wszystkich modeli w ofercie.


Do 2016 roku w ofercie Nissana pojawi się 15 nowych modeli hybrydowych - takie ambitne plany przedstawił ostatnio producent. Niestety Nissan nie zdradził które modele w ofercie doczekają się hybrydowego systemu napędowego, ale wiadome jest, że pod maskami wybranych aut pojawi się nowy układ hybrydowy oparty na turbodoładowanej 2,5-litrowej jednostce czterocylindrowej współpracującej z silnikiem elektrycznym zasilanym bateriami litowo-jonowymi.

Przemawiając na konferencji prasowej w Jokohamie, dyrektor operacyjny Nissana, Toshiyuki Shiga powiedział: "Dzięki przyjaznej dla środowiska technologii i nowym produktom, jesteśmy w pełni gotowi na realizację celów związanych z redukcją C02 w całej naszej ofercie."

Oprócz tego Toshiyuki Shiga dodał, że spółka zminimalizuje wykorzystanie ograniczonych zasobów naturalnych jednocześnie oferując najlepszą w branży wydajność paliwa i utrzymania wiodącej roli w zero-emisyjnej technologii. Miejmy tylko nadzieję, że te cele nie przełożą się na okrojony wybór normalnych jednostek napędowych w rozsądnej cenie.

Tagi: paliwa, nissan, dyrektor, hybrydowy, modele, silnikiem
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne