Money.plMotoryzacjaWiadomościAktualności

Alfa Romeo GIULIA - cennik na rynku polskim

2016-05-23 14:40

Alfa Romeo GIULIA - cennik na rynku polskim

Nową Giulię można już zamówić w salonach we Włoszech, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Austrii, Belgii, Szwajcarii i Holandii oraz od 23 maja również w Polsce. W ciągu najbliższych tygodni model ten będzie można zamówić również w całej Europie. Dokładne informacje oraz ceny dostępne są na lokalnych stronach prasowych. Gama składa się z trzech poziomów wyposażenia: Giulia, Giulia Super oraz topowej wersji Giulia Quadrifoglio dostępnych w następujących wersjach silnikowych: 2.2 Diesel o mocy 150 KM i 180 KM oferowanych z manualną, sześciostopniową lub automatyczną, ośmiostopniową skrzynią biegów; 2.9 V6 Biturbo benzyna o mocy 510 KM, wyposażoną w momencie premiery manualną, sześciostopniową skrzynię biegów. Nowa Giulia wyposażona w tylny napęd: jest to wybór konstrukcyjny, który zapewnia wysokie osiągi, przyjemność z jazdy oraz emocje podczas jazdy, będąc jednocześnie wyrazem hołdu dla autentycznych korzeni legendarnej Alfy Romeo. W Polsce cena modelu Giulia z silnikiem 2,2 Diesel 150 KM z manualną skrzynia biegów (MT6) zaczyna się od 139 000 zł brutto.Ta sama wersja silnikowa ale z automatyczną skrzynią 8-biegową wymaga dopłaty 10 000 zł brutto. Klient decydujący się na bardziej bogatszą wersję Super będzie musiał dopłacić 6500 zł brutto.

Kolejne cechy szczególne nowej Giulii to doskonałe rozłożenie mas między dwie osie, zawieszenie z ekskluzywną technologią AlfaLink oraz najbardziej bezpośrednie przełożenie układu kierowniczego. Ponadto, aby osiągnąć najlepszy stosunek masy do mocy - w przypadku wersji Quadrifoglio współczynnik wynosi poniżej 3 kg/KM - nowa Alfa Romeo łączy niezwykłe osiągi swoich silników z szerokim zastosowaniem ultralekkich materiałów, takich jak: włókno węglowe, aluminium i mieszanki aluminium z tworzywem sztucznym.

Wierna tradycji Alfy Romeo, nowa Giulia oferuje wyjątkowe rozwiązania techniczne. Wśród najbardziej wyszukanych elementów wyposażenia na szczególną uwagę zasługuje Integrated Brake System (IBS), znacznie skracający drogę hamowania - z prędkości 100 km/h do 0 w 38,5 m dla Giulii i w 32 m dla Quadrifoglio - oraz zawieszenia aktywne, zapewniające wyjątkowy komfort podróżowania. Dodatkowo, Quadrifoglio, jako jedyna wersja dysponuje technologią Torque Vectoring, zapewniająca idelane rozłożenie momentu obrotowego na dwa koła osi tylnej oraz AlfaTM Active Aero Splitter, który aktywnie zarządza dociskiem aerodynamicznym, również przy dużej prędkości.

Pod względem stylistyki, nowa Giulia jest wyrazem typowo włoskiego designu, który przejawia się w wyczuciu proporcji, opartych na architekturze technicznej całego samochodu, wyrafinowanej prostocie i dbałości o jakość powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Nadwozie nowej Giulii ma "plastyczny" kształt i przypomina dużego kota, uchwyconego tuż przed skokiem, natomiast wnętrze charakteryzuje się prostotą i zostało zaprojektowane w taki sposób, aby wszystko skoncentrowane było wokół kierowcy, zajmującego centralne miejsce.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne