Money.plMotoryzacja

Wiadomości

Wiadomości

 • Mamy najdroższe drogi. Ma się to zmienić 2016-04-13   Aktualności
  Mamy najdroższe drogi. Ma się to zmienić

  Zmniejszenie pasa oddzielającego jezdnie, wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyklingu, odpowiednie zmiany w przepisach, skrócenie gwarancji - to tylko kilka z całej grupy pomysłów, które mają sprawić, iż budowa dróg w Polsce będzie tańsza. Obecnie w naszym kraju buduje się zbyt wolno i zbyt drogo.

 • Ta Skoda kosztuje prawie milion 2016-04-12   Aktualności
  Ta Skoda kosztuje prawie milion

  Skody słabe, oszczędne i niewiele kosztujące? Może i kiedyś tak postrzegaliśmy modele produkowane u naszych południowych sąsiadów, ale z pewnością było to dość dawno temu. A jeśli ktoś wciąż tak myśli o nowych modelach Skody, powinien przyjrzeć się Fabii R5 Rally Car.

 • Coraz lepsza jakość paliw 2016-04-12   Aktualności
  Coraz lepsza jakość paliw

  Jak co roku Inspekcja Handlowa skontrolowała wybrane stacje paliw w naszym kraju. Wyniki tej kontroli są optymistyczne - nieprawidłowości dotyczyły mniejszej niż w 2014 r. liczby pobranych próbek. Wciąż ryzyko zatankowania złej jakości paliwa jest większe w przypadku diesli.

 • Infiniti Q30 2.0T - drogowy koncept 2016-04-11   Publikacje
  Infiniti Q30 2.0T - drogowy koncept

 • Jesteśmy agresywni na drodze 2016-04-11   Aktualności
  Jesteśmy agresywni na drodze

  Jak pokazują badania Instytutu Transportu Samochodowego ok. 60 proc. ankietowanych kierowców padło ofiarą agresywnych zachowań w ruchu drogowym. Taki sam odsetek respondentów przyznał się do wywołania agresji wobec innych uczestników ruchu drogowego.

 • Można już zamawiać najnowsze kombi Renault 2016-04-11   Aktualności
  Można już zamawiać najnowsze kombi Renault

  Wprawdzie dopiero w czerwcu pojawią się na drogach pierwsze egzemplarze Renault Talismana w wersji Grandtour, ale jeśli ktoś chce znaleźć się wśród pierwszych nabywców tego modelu, powinien już teraz udać się salonów francuskiej marki. Dealerzy Renault właśnie rozpoczęli przyjmowanie zamówień na nowe kombi segmentu D.

 • Czekają nas utrudnienia na A2 i A4 2016-04-11   Aktualności
  Czekają nas utrudnienia na A2 i A4

  Drogowcy rozpoczęli planowane prace remontowe na autostradach A2 pomiędzy węzłami Konin Wschód - Koło oraz A4 w województwach opolskim i dolnośląskim. W miejscach prowadzenia prac należy się liczyć ze sporymi utrudnieniami.

 • DS3 po zmianach wyceniony 2016-04-09   Aktualności
  DS3 po zmianach wyceniony

  Na wystawie w Poznaniu miała miejsce jego polska premiera, a już wkrótce poliftingowy DS3 będzie dostępny w salonach sprzedaży. Ceny za najmniejszego przedstawiciela tej francuskiej marki startują od 66.900 zł.

 • Podwyżki opłaty paliwowej... nie będzie 2016-04-08   Aktualności
  Podwyżki opłaty paliwowej... nie będzie

  Szum medialny, choć zapewne nie tylko, jaki się podniósł po wczorajszej informacji o możliwej podwyżce opłaty paliwowej, by znaleźć dodatkowe środki na finansowanie budowy dróg, spowodował, iż resort finansów bardzo szybko wycofał się z tej propozycji.

 • Volvo V90 - znamy ceny 2016-04-08   Aktualności
  Volvo V90 - znamy ceny

  Trzeci model ze szwedzkiej rodziny "dziewięćdziesiątek" - V90 - już niebawem wjedzie na polski rynek, a my już teraz poznaliśmy jego ceny. Cennik zaczyna się od 181.300 zł.

 • 1 Runda Puchar Polski Oponeo Rallycross 2016-04-08   Aktualności
  1 Runda Puchar Polski Oponeo Rallycross

  Ostatnie dwa lata były dla organizatorów zawodów w Toruniu poligonem doświadczalnym, na którym zbierali niezbędną wiedzę i umiejętności. Dzięki tym doświadczeniom impreza w sezonie 2016 uzyskała rangę Pucharu Polski. 1 rundę, która odbyła się w ostatnią niedzielę (3 kwietnia) można zaliczyć do najbardziej udanych, co jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość. Przez zimę organizatorzy (Oponeo Motorsport, Automobilklub Kujawsko-Pomorski i Automobilklub Rzemieślnik przy współpracy LKT Wyczół) dołożyli wielkich starań, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

 • Czym najczęściej jeździli Polacy 15 lat temu? 2016-04-08   Publikacje
  Czym najczęściej jeździli Polacy 15 lat temu?

 • Kierowcy dołożą więcej do budowy dróg 2016-04-08   Aktualności
  Kierowcy dołożą więcej do budowy dróg

  Już teraz część ceny benzyny przeznaczana jest na finansowanie inwestycji drogowych. Od przyszłego roku kierowcy najprawdopodobniej dołożą jeszcze więcej. Resort infrastruktury planuje bowiem podwyższenie opłaty paliwowej.

 • Starcie tytanów - Wielki Test Flotowy 2016-04-07   Aktualności
  Starcie tytanów - Wielki Test Flotowy

  20 kwietnia na terenie Twierdzy Modlin - historycznym dziedzińcu najdłuższego budynku w Europie, odbędzie się Wielki Test Flotowy - największe plenerowe spotkanie fleet managerów w Polsce. Wielki Test Flotowy będzie kulminacją Plebiscytu Fleet Awards Polska - projektu, który wyłania liderów wśród importerów oraz dostawców produktów i usług flotowych.

 • Pierwszy materiał z Kucharem z Rallycrossu 2016-04-07   Aktualności
  Pierwszy materiał z Kucharem z Rallycrossu

  Parę słów od Tomka Kuchara, rajdowego mistrza - a w Rallycrossie debiutanta + najbardziej emocjonujący 4. bieg kwalifikacyjny 1 Rundy PP ORX 2016 - tak, to ten, w którym Marcin Gagacki jechał na dwóch prawych kołach!

 • Opel będzie publikował realne spalanie 2016-04-07   Aktualności
  Opel będzie publikował realne spalanie

  Wykryte nieprawidłowości w publikowanych wynikach spalania w modelach koncernu Volkswagen nadwątliły zaufanie nie tylko do tej marki, ale generalnie do silników Diesla. Dlatego Opel wszczyna działania, które mają przywrócić zaufanie dla tego rodzaju jednostek napędowych. Przynajmniej w swoich modelach.

 • Czy plac manewrowy na egzaminie powinien pozostać? 2016-04-07   Aktualności
  Czy plac manewrowy na egzaminie powinien pozostać?

  Resort infrastruktury rozważa zmiany w praktycznej części egzaminów na prawo jazdy. Według najbardziej radykalnych pomysłów z tej części miałyby zniknąć zadania wykonywane na placu manewrowym.

 • American Cars Mania IV 2016-04-06   Aktualności
  American Cars Mania IV

  W dniach 24 - 26 czerwca odbędzie się już po raz czwarty Międzynarodowy Zlot Samochodów Amerykańskich pod nazwą AMERICAN CARS MANIA. Jest to największy w Polsce zlot maszyn zza oceanu, który łączy niepowtarzalny klimat tego typu eventów oraz targi branżowe.

 • Mercedes na torze w Bednarach - prezentacja dynamiczna 2016-04-06   Publikacje
  Mercedes na torze w Bednarach - prezentacja dynamiczna

 • Lifting Audi A3 2016-04-06   Aktualności
  Lifting Audi A3

  Cztery lata po debiucie trzeciej generacji kompaktowego Audi przyszedł czas na jego facelifting. Drobne zmiany wizualne objęły wszystkie wersje nadwoziowe - trzydrzwiową, Sportback, sedan oraz cabrio. Ponadto do oferty dołączył nowy trzycylindrowy, litrowy silnik TFSI.

Oferty motoryzacyjne