Money.plMotoryzacjaWiadomości

Ray-Ban sponsorem Brawn GP

2009-04-22 17:38

Ray-Ban sponsorem Brawn GP

Ray-Ban sponsorem Brawn GP
Fot. BrawnGP.com

Zespół Brawn GP pozyskał kolejnego sponsora. Kontrakt z firmą Ray-Ban opiewa na 500 tys. dolarów - donosi serwis OneStopStrategy.

Słynna marka Ray-Ban zajmuje się produkcją okularów przeciwsłonecznych. Firma sponsoruje ekipę z Brackley już od blisko 5 lat. Nowa, roczna umowa o wsparciu finansowym zespołu podpisana została przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Chin. Ray-Ban wesprze stajnię kwotą 500 tys. dolarów. Logo sponsora możemy zobaczyć na osłonach kasków Rubensa Barrichello i Jensona Buttona.Magazyn ,,SportsPro" zajmujący się finansami w sporcie uważa, że wartość kontraktu jest zaniżona. Za umieszczenie znaku Ray-Ban na kaskach zawodników Brawn GP powinien otrzymać sumę około 2,5 mln dolarów.

Specjaliści z ,,SportsPro" twierdzą jednak, że umowa może zawierać zapis o stopniowym zwiększeniu finansowania stajni z Brackley. ,,Wartość sponsoringu ma duże szanse na wzrost, jeżeli umowa będzie odnawiana w przyszłości" - przytacza wypowiedź dziennikarzy magazynu serwis OneStopStrategy.

Kilka dni temu Brawn GP podpisał także trzyletnią umowę ze szwajcarską firmą brokerską MIG Investmens, która wesprze zespół kwotą 1,5 mln dolarów rocznie. ,,W trudnej sytuacji ekonomicznej jest to pozytywny sygnał, który świadczy o dużym zainteresowaniu firm Formułą 1" - cytuje Rossa Brawna OneStopStrategy.

(DM)
Tagi: formuła 1, f1, brawn gp
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl