Money.plMotoryzacjaWiadomości

Ecclestone: będzie jedna Formuła

2009-05-18 15:16

Ecclestone: będzie jedna Formuła

Ecclestone: będzie jedna Formuła
Fot. Red Bull F1

Mimo różnicy zdań FOTA i FIA zgadzają się co do jednego: dwuklasowa Formuła 1 nie ma racji bytu.

Piątkowe rozmowy zespołów Formuły 1 z Światową Radą Sportów Motorowych (FIA) nie przyniosły rozwiązania problemu przyszłorocznych budżetów. Obie strony zgadzają się jednak, że ,,dwupoziomowa" Formuła nie ma racji istnienia - donosi Autosport.Według planów FIA zespoły mogą od przyszłego roku obrać próg budżetowy 40 mln funtów i w zamian otrzymać dużą swobodę technologiczną. Jeżeli team zdecyduje się na nieograniczony budżet, to zostanie poddany większym restrykcjom technicznym. Stowarzyszenie zespołów F1 (FOTA) obawia się, że wybór opcji budżetowej będzie oznaczał podleganie pod inny zestaw przepisów.

,,Sądzę, że najważniejszą rzeczą, która denerwuje zespoły, jest możliwość zaistnienia dwustopniowego systemu przepisów technicznych. Myślę, że nie powinno tak być. Powinniśmy mieć tylko jeden regulamin" - czytamy wypowiedź szefa Formuły 1 na stronie Autosportu.

,,Każdy jest mniej lub bardziej zadowolony z limitu budżetowego. Pozostaje pytanie - jaka to będzie suma? Czy będzie to mniej czy więcej niż 40 mln funtów, to pozostaje do omówienia. Ale regulamin będzie jeden" - mówił Bernie Ecclestone.

Szef F1 stwierdził jednocześnie, że od początku był przeciwnikiem ,,dwuklasowej" Formuły. ,,Zawsze uważałem, że to dosyć głupi pomysł" - cytuje Ecclestone'a serwis Autosport.

(DM)
Tagi: finanse, budżet, formuła 1, fota, f1, fia, bernie ecclestone
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Ecclestone: będzie jedna Formuła

JB / 2009-05-19 17:07
Trzeba stworzyc F0 bez głupich ograniczen. Tego chwasta eclestona to trzeba wyrwać.