Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.plMotoryzacjaWiadomościSamochody terenowe

Toyota pracuje nad niewielkim crossoverem

2014-02-20 12:00

Toyota pracuje nad niewielkim crossoverem

Toyota pracuje nad niewielkim crossoverem

Już wielokrotnie powtarzaliśmy, że ostatnia moda na crossovery oraz większe SUVy osiąga poziom szaleństwa - wszyscy producenci chcą mieć taki model w ofercie. Oczywiście niektóre marki chcą mieć kilka wariantów. Ostatnio Toyota zaczęła mówić o tym, że już wkrótce w swojej ofercie powita nowy model w tym stylu.

Chodzi o niewielkiego crossovera pozycjonowanego poniżej modelu RAV4. Nowość ma być nie tylko mniejsza, ale również nieco prostsza i tańsza. Zdaniem Marka Dobsona, szefa działu planowania produktu australijskiego oddziału Toyoty, segment crossoverów jest rynkiem dla wszystkich graczy. Wygląda więc na to, że pasuje tam zarówno wielki SUV, jak i miejski crossover.

Toyota jest zainteresowana każdym rynkiem, który rozwija się w tak imponującym tempie. - dodał Dobson. Oprócz tego wspomniał on, że Toyota już rozpoczęła wstępne prace w kierunku stworzenia takiego modelu, który zająłby miejsce w ofercie poniżej RAV4. Dodał on również, że: Jest to auto dla wszystkich ludzi, którzy chcą kupować takie auta. Tego typu modele świetnie wpisują się w trendy.

Niestety nie wiadomo kiedy nowy model pojawi się na rynku, ale teoretycznie miałby konkurować z takimi autami, jak Opel Mocca czy Ford EcoSport. Być może już w przyszłym roku na którymś z dużych salonów samochodowych zobaczymy pierwsze projekty.

Fot. Toyota RAV4

Tagi: auta, toyota, opel, ford, auto, model, toyota rav4, ford ecosport
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne