Money.plMotoryzacjaWiadomościSamochody terenowe

SsangYong Korando Sports - pickup dla mas?

2012-01-14 12:01

SsangYong Korando Sports - pickup dla mas?

SsangYong Korando Sports - pickup dla mas?

SsangYong, producent do tej pory traktowany w naszym kraju raczej z przymrużeniem oka, zaprezentował swój nowy pickup o nazwie Korando Sports. Nowy model ma zastąpić w gamie koreańskiego producenta niezbyt udany twór o nazwie Actyon Sports. Przypomnijmy również, że SsangYong od niedawna należy do indyjskiej firmy Mahindra&Mahindra. Czy koreański producent zamierza zmienić swój wizerunek na rynku europejskim?

Spoglądając na nowy model z daleka, z pewnością mało kto pomyślałby, że to nowy SsangYong. Trzeba przyznać, że nowa i całkiem udana stylistyka znacznie różni się od wzbudzającego kontrowersje oryginalnego wyglądu poprzednika. Design Korando Sports jest o wiele bardziej zachowawczy, choć z całą pewnością nie nudny i posępny. Przednia część samochodu jest dość dynamiczna i elegancka, tylna zaś spokojna i funkcjonalna. Esteci mogą doczepić się do dziwnego przetłoczenia nad tylnym nadkolem, które burzy nieco całą linie, ale nic nie jest idealne.

Protoplastą modelu Korando Sports był model koncepcyjny SUT-1 zaprezentowany w czasie zeszłorocznych targów w Genewie. Pod maskę nowego pickupa z Korei trafi dwulitrowy, czterocylindrowy diesel oznaczony jako e-XDi200. Jednostka generuje wystarczającą jak na taki samochód moc rzędu 155 KM i według producenta ma zużywać średnio tylko 6,4 l paliwa na 100 km. Napęd jest przenoszony na tylne lub na cztery koła.

Jeśli SsangYong weźmie przykład choćby z Kii, już wkrótce na rynku może pojawić się kolejny poważny gracz, który skutecznie napsuje krwi japońskim gigantom.
Tagi: samochód, paliwa, design, model, ssangyong, ssangyong korando
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: SsangYong Korando Sports - pickup dla mas?

pierwszy_klient / 91.208.250.* / 2012-01-16 11:06
wow, robi wrazenie. ciekawe auto.
 
Koreanska_Perfekcja / 2012-04-05 16:12
Porządne auto i krok w nowym kierunku. To jest właśnie to, co SsangYong zamierza pokazać Europie. Nowy, lepszy design i udoskonalenia w kwestiach technicznych. Korando jest tego dobrym przykładem, a na dodatek nie szokuje cenowo.