Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.plMotoryzacjaWiadomościSamochody terenowe

Nowe Porsche Cayenne zadebiutuje w Lipsku

2012-05-25 10:00

Nowe Porsche Cayenne zadebiutuje w Lipsku

Nowe Porsche Cayenne zadebiutuje w Lipsku
Jakiś czas temu pisaliśmy o zbliżającej się premierze Porsche Cayenne GTS. Wszyscy, którzy niecierpliwie czekali na tą chwilę mogą odetchnąć z ulgą - Cayenne GTS zadebiutuje już 1 lipca tego roku. Warto było czekać?

Poniżej prezentujemy oficjalną notkę prasową od Porsche:

Pierwszy raz w Europie, 1 lipca, podczas Auto Mobil International (AMI) w Lipsku, Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG pokaże nowe Cayenne GTS - członka rodziny SUV-ów z prawdziwie sportowym zacięciem. Porsche 911 Carrera Cabriolet i nowy Boxster będą miały również swoje premiery na niemieckich targach w stolicy Saksonii.

Już sam wygląd nowego Cayenne GTS nie pozostawia wątpliwości co do jego sportowego przeznaczenia. Auto jest niżej zawieszone. Przód, z większymi wlotami powietrza stosowanymi wcześniej w Cayenne Turbo, charakterystyczne spoilery progowe i szlachetnie poszerzone nadkola w kolorze karoserii definiują wygląd auta z boku. Z tyłu wzrok przyciąga dominujący, podwójny spoiler dachowy.

Maska skrywa 420-konną (309 kW), zmodernizowaną, 4,8-litrową jednostkę napędową w układzie V8. Specjalnie dla tej wersji dynamicznie ustawiony silnik i układ przeniesienia napędu wzmacniają sportową charakterystykę auta, dając unikalne możliwości przyspieszania bez ograniczeń i w każdych warunkach.

Porsche pokaże kabriolet 911 Carrera i nowego Boxstera na moment przed szczytem sezonu na auta z otwartym dachem. Oba modele, to auta sportowe zaprojektowane z finezją lżejsze, o bardziej sportowym charakterze, mniejszym zużyciu paliwa i większym komforcie użytkowania.

Podczas targów, na stoisku Porsche w hali 3, prezentować się będzie osobno także lipska fabryka koncernu. Specjaliści ujawnią interesujące szczegóły dotyczące produkcji aut, opowiedzą o programach przystosowywania konstrukcji do zaostrzających się wymagań klientów oraz najnowszych ofertach pracy i planach rozwoju fabryki. A ta rozwija się dynamicznie, uruchamiając lakiernię, zakład budowy karoserii oraz nowe linie do montażu nowego modelu Macan. Wkrótce w fabryce znajdzie zatrudnienie dodatkowo ok. 1000 osób.

Nowe Porsche z pewnością przykuwa wzrok, ale czy linia Cayenne jest jeszcze świeża? Jak Wam podoba się wersja GTS?

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne