Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.plMotoryzacjaWiadomościSamochody terenowe

Land Rover Defender 110 z... klocków LEGO

2012-05-16 10:00

Land Rover Defender 110 z... klocków LEGO

Land Rover Defender 110 z... klocków LEGO

Proponujemy lekkie oderwanie od codzienności i powrót do lat dzieciństwa, gdy marzeniem każdego dorastającego faceta był zestaw klocków LEGO z serii Technic. Niestety była to dość droga zabawka i większość musiała zadowolić się małym zestawem koparki lub motocykla.

Z pewnością nawet dziś, ojcowie i mężowie z sentymentem i nutką zazdrości spojrzą na projekt Land Rovera Defendera 110 w skali 1:8,5. Tak prawdę mówiąc, nie jest to zabawka, tylko bardzo skomplikowany model wykonany od podstaw bez instrukcji czy schematów. Autko wykonane z 2800 elementów waży 3 kilogramy.

Oprócz tego wewnątrz znajduje się aż 7 silników sterujących poszczególnymi elementami auta oraz 3 odbiorniki fal podczerwonych do sterowania całym tym ustrojstwem. Owszem, niektórym może się wydać, że zabawa klockami LEGO to dziecięca domena, ale mało kto tak naprawdę przeszedłby koło tego projektu obojętnie.

Pojazd posiada skrzynię biegów, dyferencjał oraz hamulce. Model posiada nawet atrapę silnika z ruchomymi elementami, otwierane drzwi oraz maskę silnika, pracujące zawieszenie czy składane fotele. Hamulce zamontowano na wszystkich kołach, skrzynia biegów ma cztery przełożenia oraz wsteczny, a wszystko to sterowane jest automatycznym sprzęgłem.

Nadwozie umieszczono na normalnej ramie przestrzennej, ponadto może być dowolnie modyfikowane - jak przystało na klocki LEGO. Możemy więc dobudować dach, kabinę lub cokolwiek przyjdzie nam do głowy z działem przeciwlotniczym włącznie. Z pewnością kompletny zestaw klocków LEGO z tym modelem kosztowałby fortunę, ale pomarzyć można za darmo.

Tagi: projekt, auta, rover, fotele, model, hamulce, land rover defender
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne