Money.plMotoryzacjaWiadomości

Publikacje

Publikacje

 • Sprawdź klimę przed wakacjami! 2015-05-27
  Sprawdź klimę przed wakacjami!

 • Alfa Romeo Giulietta QV TCT & Alfa Romeo 147 GTA - charakterne włoszki 2015-05-27
  Alfa Romeo Giulietta QV TCT & Alfa Romeo 147 GTA - charakterne włoszki

 • Volvo V60 2.4 D6 Plug-in Hybrid 283 KM - ekologiczny Szwed 2015-05-26
  Volvo V60 2.4 D6 Plug-in Hybrid 283 KM - ekologiczny Szwed

 • Show w nowych dekoracjach 2015-05-25
  Show w nowych dekoracjach

 • Ford Mustang - mocne wejście 2015-05-24
  Ford Mustang - mocne wejście

 • Volkswagen XL1 - zaglądamy w przyszłość 2015-05-19
  Volkswagen XL1 - zaglądamy w przyszłość

 • Subaru WRX STI - ciężar legendy 2015-05-12
  Subaru WRX STI - ciężar legendy

  Colin McRae, Carlos Sainz, Richard Burns, Peter Solberg, a w naszych stronach choćby Krzysztof Hołowczyc. Te słynne nazwiska świata rajdów samochodowych budowały legendę Subaru Imprezy. Tylko dlaczego Japończycy tak bardzo chcą z nią zerwać?

 • Wybuch, który ... ratuje 2015-05-11
  Wybuch, który ... ratuje

  Poduszki powietrzne stały już tak powszechnym elementem wyposażenia samochodów, iż zapewne niewielu kierujących zastanawia się nad historią ich powstania. Mało tego, już od 2004 roku znajdują się one w obowiązkowym wyposażeniu nowych aut, między innymi w krajach Unii Europejskiej.

 • Infiniti QX70S - zwinny mięśniak 2015-05-09
  Infiniti QX70S - zwinny mięśniak

  Projektanci Infiniti chyba nie mają "gorszych dni". A jeśli mają, to ich szefostwo jest wyrozumiałe. Zapewne daje im wolne, mówi "idź do domu, prześpij się i zrób to jutro". Tak przynajmniej można przypuszczać patrząc na najnowszą ofertę - jest ciekawa, efektowna, a zarazem elegancka. Tylko czy warto oceniać książkę po okładce?

 • Tu także ważny jest luz ... 2015-05-08
  Tu także ważny jest luz ...

  O tym, iż nie należy zbyt nerwowo podchodzić do wielu spraw, które otaczają nas w codziennym życiu, przekonał się chyba każdy - nie tylko zmotoryzowany. Bo wszyscy przecież wiedzą, iż zawsze i wszędzie ważny jest ... luz. Nie inaczej jest również z mechanizmami samochodowymi. W tym konkretnym przypadku chodzi o luz zaworowy, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu rozrządu. Ten ostatni może być regulowany mechanicznie lub automatycznie (hydraulicznie).

 • W Polsce rośnie branża motoryzacyjna 2015-05-07
  W Polsce rośnie branża motoryzacyjna

  Polska nie ma swojej marki samochodów, ale w produkcji części jesteśmy mocnym graczem

 • Volkswagen Golf R Variant - ogniste kombi 2015-05-06
  Volkswagen Golf R Variant - ogniste kombi

  Audi RS6 dowodzi, że świetne osiągi i nienaganne prowadzenie można pogodzić z ponadprzeciętną funkcjonalnością. Podobnym tropem podążą Golf R Variant. 300-konne kombi z Wolfsburga ma przepastny bagażnik, przyspiesza do "setki" w 5,1 sekundy i rozpędza się do 250 km/h.

 • Załóż hak i w drogę! 2015-05-06
  Załóż hak i w drogę!

  Sezon wakacyjny zbliża się szybkimi krokami. Wielu zmotoryzowanych właśnie teraz planuje letnie wojaże. Wśród nich są również entuzjaści caravaningu lub ci, którzy od niedawna interesują się takim sposobem wypoczynku. Aby móc przewieźć przyczepę konieczne jest jednak zamontowanie haka holowniczego, nazywanego fachowo sprzęgiem. Przed wykonaniem tej czynności warto zastanowić się jaki rodzaj haka wybrać i jak często będzie on nam potrzebny.

 • Unimog i Arocs - teren im niestraszny 2015-05-05
  Unimog i Arocs - teren im niestraszny

  Co prawda wymienione w tytule pojazdy nie biją rekordów popularności i nie są znane tak jak np. Mercedes Klasy S czy też Klasy G, ale w pewnych kręgach są niemal czczone z odpowiednimi honorami. O jakie kręgi chodzi? Oczywiście o miłośników ciężkiego sprzętu, którzy kochają te wielkie maszyny lub są ich użytkownikami, niekoniecznie hobbystycznie, ale również zawodowo. Niedawno w Radziejowicach odbyła się impreza Mercedes-Benz Trucks - Off-road Expedition, na której pojawiły się najciekawsze modele ciężarowe z oferty Mercedesa - Unimogi, Arocsy i kilka innych potworów, które nie boją się terenu. Wręcz przeciwnie - to teren boi się ich!

 • O olejach? Nigdy za dużo! 2015-05-04
  O olejach? Nigdy za dużo!

  Tytuł niniejszego artykułu jest jak najbardziej zasadny, ponieważ wielu właścicieli pojazdów utożsamia olej silnikowy wyłącznie z jego funkcją smarną, czyli zmniejszającą szkodliwe tarcie pomiędzy współpracującymi ze sobą ruchomymi elementami jednostki napędowej. Tymczasem olej silnikowy ma jeszcze szereg innych funkcji, w tym przede wszystkim przeciwdziałania korozji, chłodzenia, czy przeciwdziałania osadzaniu się szkodliwych zanieczyszczeń we wnętrzu silnika.

 • Audi A3 Sportback e-tron - ekologia i sport 2015-05-02
  Audi A3 Sportback e-tron - ekologia i sport

  Hybryda i sportowe wrażenia z jazdy? Przez lata te pojęcia wykluczały się. Sytuacja uległa jednak zmianie. Audi A3 Sportback w spalinowo-elektrycznej wersji e-tron dowodzi, że ekologia nie musi być nudna.

 • Mini Cooper SD (AT) - gokart rośnie w oczach 2015-04-30
  Mini Cooper SD (AT) - gokart rośnie w oczach

  Mini to marka kultowa, ale dzisiaj znacząco odbiega od pierwowzoru, w którym m. in. Paddy Hopkirk święcił tryumfy na rajdowych trasach lat 60-tych. W jakim stopniu Mini powinno oglądać się wstecz? Zastanowimy się na przykładzie najnowszej generacji. I nie dość, że jest to "S" z silnikiem diesla, to jeszcze w wersji pięciodrzwiowej.

 • Lexus RC F - rasowe coupe 2015-04-29
  Lexus RC F - rasowe coupe

  Lexus, tak jak siostrzana Toyota, stawia na samochody hybrydowe. Z hasłem "Podwójna moc hybrydy" zdobywa coraz więcej klientów, którym bliska jest filozofia aut ekologicznych, ale jednocześnie chcą być dopieszczeni odrobiną luksusu. Drugi biegun oferty Lexusa stanowi mało ekonomiczny model RC F.

 • Volkswagen Golf Alltrack - więcej niż kombi 2015-04-27
  Volkswagen Golf Alltrack - więcej niż kombi

  Segment uterenowionych kombi rośnie w siłę. Specyficzne samochody nie tylko atrakcyjnie wyglądają, ale również dobrze się prowadzą i są w stanie zjechać z utartych szlaków. Najnowszą propozycją jest Golf Alltrack.

 • Mitsubishi ASX 1.8 DID Fischer Edition - z nartami w standardzie 2015-04-18
  Mitsubishi ASX 1.8 DID Fischer Edition - z nartami w standardzie

  Z badań wynika, że wśród użytkowników samochodów marki Mitsubishi nie brakuje zapalonych narciarzy....

Partner serwisu

Auta używane