Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Tyska fabryka Fiata przygotowuje się do produkcji nowej Lancii

2010-07-26 19:34

Tyska fabryka Fiata przygotowuje się do produkcji nowej Lancii

Przygotowania do produkcji nowej Lancii Ypsilon w fabryce Fiata w Tychach wkraczają w końcową fazę - po wakacjach rozpocznie się weryfikacja procesu produkcyjnego, potem z linii zjadą pierwsze, próbne egzemplarze - podali w niedzielę przedstawiciele fabryki.

- Weryfikacja procesu oznacza praktyczne sprawdzenie gotowości zakładu do rozpoczęcia seryjnej produkcji nowego modelu. Ten etap przygotowań ruszy po przerwie wakacyjnej w fabryce, 23 sierpnia. Potem pojawi się preseria (seria próbna - PAP), a pierwsze egzemplarze powinny zjechać na przełomie lutego i marca przyszłego roku - powiedział dyrektor zakładu, Zdzisław Arlet.Przypomniał, że zgodnie z ostrożnymi założeniami tyski zakład ma wytwarzać ok. 500 sztuk nowego modelu na dobę. Jak mówił, podobne założenia przyjmowano przy uruchamianiu produkcji fiata pandy i fiata 500; szybko jednak okazało się, że popyt na te modele jest znacznie większy, produkcja jest więc dużo wyższa od założeń.

Według wcześniejszych zapowiedzi przedstawicieli Fiat Auto Poland (FAP), rocznie tyska fabryka może produkować ok. 100-120 tys. egzemplarzy nowej lancii ypsilon. Oprócz tego będzie kontynuować produkcję fiata 500, abartha 500, forda ka (na zlecenie koncernu Forda) oraz obecnej wersji fiata pandy - niezależnie od nowego modelu pandy, który od 2011 r. ma powstawać w fabryce pod Neapolem.

Źródło:


 

autofirmowe.pl
Tagi: produkcja, fiat, ford, auto, lancia, seat panda, lancia ypsilon
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne