Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Seat Ibiza Ecomotive

2008-09-29 15:41

Seat Ibiza Ecomotive

Nowa Ibiza Ecomotive - model podążający śladami znakomitego poprzednika - zostanie zaprezentowana na Salonie Motoryzacyjnym w Paryżu w odnowionej stylizacji, ale ze znaną reputacją najbardziej ekologicznego samochodu w tym segmencie.

Auto emituje CO2 w ilości zaledwie 99 g/km. Takie parametry uprawniają nabywców Ibizy Ecomotive w wybranych krajach Europy do zwolnienia z podatku rejestracyjnego.


Ibiza Ecomotive, dostępna w wersji pięciodrzwiowej oraz jako trzydrzwiowe SportCoup, wyposażona jest w silnik 1.4 TDI o mocy 80 KM, z filtrem cząstek stałych DPF, który umożliwia nie tylko ograniczenie emisji CO2 do poziomu poniżej 100 g/km, ale także obniżenie zużycia paliwa.

Do uzyskania tak znakomitych parametrów przyczynia się także niewątpliwie unowocześnione oprogramowanie sterujące silnikiem, a także zmodyfikowana konstrukcja skrzyni biegów z nowymi wartościami przełożeń, nowe opony 175/70 R14 i 14-calowe obręcze kół z kołpakami oraz zastąpienie koła zapasowego zestawem naprawczym podobnie jak w poprzednim modelu.

Kolejnym aspektem, który szczegółowo przeanalizowano w celu obniżenia zużycia paliwa i emisji spalin była aerodynamika pojazdu. W nowej wersji Ibizy Ecomotive zastosowano kilka rozwiązań takich jak zamknięty grill i nowy tylny spojler które ułatwiając pokonanie oporu powietrza zmniejszają zapotrzebowanie na energię, a tym samym zużycie paliwa i emisję.

Pod względem wyposażenia wewnętrznego auto zapewnia ten sam poziom komfortu i bezpieczeństwa, co pozostałe wersje Ibizy z wykończeniem Reference.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne