Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Peugeot 608 - Król Lew powraca

2008-09-29 16:32

Peugeot 608 - Król Lew powraca

W serwisie internetowym Auto Express pojawiły się pierwsze informacje na temat następcy Peugeota 607 - modelu 608, który ma zostać zaprezentowany podczas salonu w Paryżu.

Z zewnątrz, 608 będzie przykładem zupełnie nowego podejścia stylistycznego w tej klasie samochodów. Nowy szef działu projektów - Jerome Gallix - nadał autu obłych, dynamicznych kształtów, budzących respekt wśród innych użytkowników drogi.


Nie jest tajemnicą, że francuska marka pragnie dorównać niemieckim producentom pod względem jakości wykończenia wnętrza, dlatego w kabinie pasażerskiej znajdą się materiały wysokiej jakości oraz najnowocześniejsze elementy wyposażenia z zakresu komfortu. Jazdę na dłuższych trasach uprzyjemni zaawansowany system nawigacji satelitarnej.

Pod maską flagowego modelu Peugeota umieszczone zostaną nowoczesne silniki Diesla o pojemności 2.0-, 2.2- i 2.7litra. Ten ostatni to dobrze znana i ceniona jednostka V6. Jest bardzo prawdopodobne, że w gamie dostępnych silników nie znajdzie się żadna jednostka benzynowa (przynajmniej w Wielkiej Brytanii), gdyż modele obecnej generacji z benzynowymi V6 nie sprzedają się rewelacyjnie.

Moc będzie przenoszona na przednie koła za pośrednictwem 6-stopniowej ręcznej lub manualnej przekładni.

Samochód zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, który odbędzie się w październiku tego roku, a do salonów sprzedaży trafi w 2009 r.
Tagi: samochód, drogi, peugeot, silniki, renault express
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne