Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Opel szykuje nowego Wartburga

2009-05-11 15:10

Opel szykuje nowego Wartburga

Niemiecka firma chce wskrzesić Wartburga - ikonę NRD. Nowy samochód będzie nawiązywał do Opla Corsy, a jego największym atutem ma być cena - 7 tys euro.

Według niemieckiego magazynu "Auto Bild", równolegle z negocjacjami na temat ewentualnego sojuszu prowadzonymi z przedstawicielami firmy Magna oraz Fiat, Opel rozważa pomysł ponownego wypromowania na rynku marki Wartburg, będącej jedną z ikon NRD.


W ten sposób Opel mógłby podążyć śladami grupy Renault, która zdecydowała się wykupić podupadłą przed laty markę Dacia, obecnie odnoszącą wielkie sukcesy nawet wśród wymagających klientów Europy Zachodniej.

Samochody marki Wartburg, należące podobnie jak Trabant do ikon motoryzacji z czasów NRD, wytwarzane były w latach 1956-1991 w zakładach w Eisenach, które obecnie dostarczają na rynek egzemplarze modelu Opel Corsa.


Tak (być może) będzie wyglądać nowy Wartburg...


... a tak prezentował sięjego poprzednik.


Nowy Wartburg mógłby być odchudzoną wersją Corsy, np. obecnie dostępnej odmiany hatchback lub, co wydaje się bardziej prawdopodobne, sedana, który w Brazylii występuje jako Chevrolet Corsa.
Tagi: fiat, opel, trabant, renault, chevrolet, dacia, wartburg, opel corsa
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne