Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Nowe Suzuki Alto - światowa premiera w Paryżu

2008-09-29 16:09

Nowe Suzuki Alto - światowa premiera w Paryżu

Oprócz nowej generacji tego miejskiego auta, Suzuki przedstawi też modele zasilane ogniwami paliwowymi.

Wydarzeniem na stoisku nr 302 w hali nr 3, będzie światowa premiera zupełnie nowego modelu Alto.


Nowe Suzuki Alto
W konstrukcji całkowicie nowego Alto Suzuki wykorzystało swoją wiedzę i doświadczenie w budowie małych samochodów. Nowy model łączy w sobie wyrazisty styl i wielkomiejską mobilność z doskonałymi osiągami, szczególnie w zakresie zużycia paliwa oraz emisji dwutlenku węgla (CO2). Nowy samochód o walorach pojazdu kompaktowego charakteryzuje się dużymi rozmiarami wnętrza i wysokim komfortem przy niewielkich rozmiarach zewnętrznych.

Inżynierowie Suzuki zaprojektowali stylowe, sportowe nadwozie o kompaktowych wymiarach i pełnym energii wyglądzie, budzącym skojarzenia z solidnością, trafiające w gusty młodych ludzi. Samochód zaprojektowano również z myślą o europejskich klientach i ma doskonały współczynnik aerodynamiki. Dzięki najwyższym standardom w zakresie jakości, komfortu i bezpieczeństwa, nowy model Alto jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby współczesnych kierowców.

Modele zasilane ogniwami paliwowymi
Suzuki nie ustaje w działaniach na rzecz wspierania ochrony środowiska. Celem jest dalsze ograniczenie negatywnego wpływu produktów firmy na środowisko. Jedną z dróg prowadzących do tego celu jest technologia ogniw paliwowych. Dwa najnowsze modele korzystające z tego rodzaju napędu zostaną przedstawione w Paryżu: SX4 FCV, w którym zastosowano napęd konstrukcji GM, zbiornik wodoru o ciśnieniu 70 Mpa konstrukcji Suzuki oraz lekki, kompaktowy kondensator, a także model koncepcyjny motocykla Crosscage, którego źródłem napędu jest lekki układ ogniw paliwowych chłodzony powietrzem konstrukcji brytyjskiej firmy Intelligent Energy oraz akumulator litowo-jonowy o wysokiej wydajności.

Gama modeli Suzuki
Na stoisku Suzuki będzie można zobaczyć także inne modele Suzuki odzwierciedlające idee sloganu Way of Life!. Przedstawiona będzie kompletna gama produkcyjna znanych już samochodów Suzuki modele Swift, Grand Vitara, SX4 i Splash. Fani sportu będą mogli obejrzeć SX4 WRC, jak również motocykl zespołu Suzuki Endurance Racing Team model GSX-R1000.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne