Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Marka Talbot - reaktywacja?

2008-09-04 12:27

Marka Talbot - reaktywacja?

PSA Peugeot Citroen rozważa pomysł sprzedaży tanich samochodów pod znaną skądinąd marką Talbot.

Jak czytamy w artykule Rafała Żaglewskiego, opublikowanym w serwisie Samar.pl, mówi się o tym, że francuska grupa może ewentualnie zdecydować się na sprzedaż w krajach Europy Zachodniej oferowanych po niskiej cenie samochodów wytwarzanych w krajach rozwijających się. W ramach tego przedsięwzięcia można wykorzystać nową markę. Nie może to być jednak ani Peugeot, ani Citroen, tak aby nie ucierpiał na tym wizerunek żadnego z tych dwóch producentów.


Niektórzy specjaliści branży motoryzacyjnej spekulują, że nowe auta mogłyby w dłuższej perspektywie czasu zastąpić nawet bliźniacze modele Peugeot 107 oraz Citroen C1, wytwarzane w Czechach obok Toyoty Aygo.

Początkowo nazwa Talbot była używana w odniesieniu do francuskich samochodów Clement-Bayard, sprowadzanych od 1903 roku do Wielkiej Brytanii. W roku 1906 firma rozpoczęła wytwarzanie własnych pojazdów na Wyspach. W roku 1954 produkcję zawieszono.

24 lata później markę reaktywował francuski koncern PSA Peugeot Citroen, po przejęciu europejskich filii koncernu Chrysler. Ostatnim modelem Talbota dostępnym na rynku był
Tagi: sprzedaż, peugeot, chrysler, citroen, nowe, talbot, peugeot 107, citroen c1
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne