Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Konkurs na ekologiczne papamobile w Watykanie

2011-12-24 06:41

Konkurs na ekologiczne papamobile w Watykanie

Konkurs na ekologiczne papamobile w Watykanie
Fot. Eustaquio Santimano/CC/Flickr
Rozpisanie konkursu na ekologiczne papamobile zapowiedział watykański dziennik L'Osservatore Romano. Najlepsze projekty zostaną wydane w książce, a ten uznany za doskonały będzie zrealizowany.

Papieski samochód o bardzo niskiej emisji trujących substancji to kolejna odsłona ekologicznego oblicza Watykanu. Przypomina się, że Benedykt XVI jest szczególnie wrażliwy na kwestie związane z ochroną środowiska i nazywany jest papieżem ekologiem.

Konkurs ma zostać rozpisany przy okazji wielkiej dorocznej imprezy Autostyle-Design Competition w San Benedetto Po koło Mantui, na której spotykają się naukowcy i konstruktorzy samochodów. Zadaniem będzie zaprojektowanie papamobile w najlepszy sposób szanującego środowisko i wykorzystującego najnowsze technologie w tej dziedzinie.

Projekty wyda w formie książki watykańskie wydawnictwo Libreria Editrice Vaticana. Szczegóły konkursu i warunki, jakie ma spełnić pojazd, zostaną przedstawione w lutym.

Czytaj więcej o Kościele katolickim
Zrywają kontakt z Watykanem. Przez cięcia
Wicepremier Irlandii zaznaczył, że motywem decyzji są względy finansowe. Przypomniał, że uzyskany przez rząd pakiet pomocy finansowej od Komisji Europejskiej i MFW wymaga od niego cięć w wydatkach.
Protestują przeciwko żądaniom Watykanu
Watykan i Chorwacja znalazły się na skraju kryzysu dyplomatycznego, gdy włoscy benedyktyni z poparciem Benedykta XVI zwrócili się do władz w Zagrzebiu o zwrot dóbr w tym kraju.
Spór o władzę. Pekin chce zastąpić Watykan
Przy sprzeciwie Watykanu, lecz za zgodą komunistycznych władz tak zwany Chiński Kościół Patriotyczny zamierza wyświęcić co najmniej 7 nowych biskupów.
Tagi: ekologia, watykan, konkurs, papamobile
Zobacz więcej: Ekologia w Kościele
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne