Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Jaki będzie wygląd Pickupa Volkswagena

2008-09-12 15:23

Jaki będzie wygląd Pickupa Volkswagena

To pytanie, na które odpowiedź uzyskamy już niedługo. Niewiele osób pamięta, że Volkswagen produkował niegdyś pickupy. Pomimo braku sukcesów modelu Taro producent z Wolfsburga się nie poddaje i zamierza wejść w ten szybko rozwijający się rynek.

Koncern potwierdził, że w Hanowerze zobaczymy propozycję Volkswagena w klasie Pickup, która prawdopodobnie nazywac się będzie Robust.


wiele wskazywało, iż koncern Volkswagen przygotowuje własną propozycję w segmencie pickup, który ma stać się konkurencją dla Nissana Navary, Mitsubishi L200 i Forda Rangera. Koncern oficjalnie potwierdził, że podczas 62. Targów Samochodów Użytkowych w Genewie odbędzie się premiera nowego modelu.

Na chwilę obecną mamy zdjęcia testowanego Robusta. W "przybliżeniu" wiemy jak będzie wyglądał nowy Robust, choć nadal tak ważne dla każdego samochodu szczegóły ukryte są pod maskowaniem.

Robust dostępny będzie w wersji z dłuższą kabiną oraz tradycyjną długą skrzynią ładunkową. Standardowo wyposażany będzie w wysokoprężne silniki 4 lub 5 cylindrowe i napęd na cztery koła. Zapewne w ofercie znajdzie się wersja uboższa z napędem na jedną oś oraz wersja na rynek amerykański z silnikiem benzynowym.

Robust bedzie produkowany w Argentynie a na rynek ma trafić w 2009 r.
Tagi: volkswagen, mitsubishi, premiera, silnikiem, mitsubishi l200, volkswagen taro
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne