Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Instalacja LPG w używanych samochodach. Na to musisz zwrócić uwagę

2015-01-14 07:00:00

Instalacja LPG w używanych samochodach. Na to musisz zwrócić uwagę

1/5
fot: Skoda

Jednak używanie samochodu z instalacją gazową wymaga też poświęceń - co zrobić, żeby jazda była przyjemnością, a nie udręką? Kluczem jest tak naprawdę kompleksowe podejście do całej instalacji gazowej. Przy okazji pojawia się też pytanie - lepiej kupić auto z LPG, czy zainstalować wszystko samemu?

Polegaj na sprawdzonym serwisie

Auta używane różnie znoszą pracę na gazie. Do prawidłowego działania samochodu przede wszystkim potrzebna jest odpowiednio dobrana instalacja LPG oraz fachowy warsztat, który ją zamontuje. Podwórkowi specjaliści i materiały po kosztach to naprawdę kiepski pomysł - późniejszy remont auta pochłonie majątek.

Swoją drogą - każda jednostka napędowa jest inna, przez co jedne motory dobrze znoszą zasilanie gazem, drugie gorzej, a jeszcze inne wcale. Stare silniki zwykle bez większych problemów tolerują najprostsze i najtańsze instalacje LPG. W nowszych autach często konieczne jest zamontowanie wersji z sekwencyjnym wtryskiem, a i to nie daje gwarancji na przyjemną eksploatację. Warto przejrzeć fora i opinie o samochodach przed dołożeniem drugiego paliwa - tam są zawsze informacje z pierwszej ręki.

Problemem są z kolei najnowsze modele z doładowanymi silnikami oraz bezpośrednim wtryskiem paliwa. W nich montaż instalacji gazowej bardzo często jest niezwykle trudny, lub po prostu nieopłacalny. Układ wtryskowy benzyny przegrzewa się podczas pracy na gazie i konieczne jest dawkowanie niewielkich ilości benzyny, co mocno podnosi koszt przejechania 1 kilometra. Warto o tym pamiętać.

autotesto.pl (red. JAB)
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Instalacja LPG w używanych samochodach. Na to musisz zwrócić uwagę

Agilman / 89.64.49.* / 2020-03-08 22:04
No warto się dowiedzieć kto w ogóle instalację gazową robił, bo niestety jest sporo firm, które sobie lecą w kulki z instlacjami. Ze swej strony polecić mogę firmę Instal-Gaz z Poznania na Czarnkowskiej - mają solidny warsztat i wiedzą co robią.

Re: Instalacja LPG w używanych samochodach. Na to musisz zwrócić uwagę

artur612 / 89.77.97.* / 2015-11-15 06:41
w mojej toyocie VAN z 1999r. instalację LPG zainstalowałem przy przebiegu 48 tys; dziś dobiegamy do 400 tys.km.-trzeci parownik i ok.15 filtrów gazu, reszta bezobsługowa, jeśli chodzi o gniazda zaworów-bez lubrifikacji -skończyła się regulacja płytkami, pewnie potrzebna będzie nowa głowica/ok.1000 zł/, ale na dziś auto pali "na dotyk" ,zużywa ok 10 l.LPG/100 i 0,5 l.oleju na 15000 km....polecam LPG/dobrze zamontowane i odpowiednio serwisowane/.
Zanim cokolwiek napiszecie złego o instalacji LPG spójrzcie na wydruki z analizatora spalin przy badaniu PB,ON i LPG....spaliny z gazu są czyste!!!

Re: Instalacja LPG w używanych samochodach. Na to musisz zwrócić uwagę

Ministrant z Irlandii / 89.228.150.* / 2015-11-14 20:15
Czegoś głupszego jeszcze nie słyszałem. Kto pisze takie bzdury, nic nie wnoszące do tematu. Stek bzdur i nikomu nie potrzebnych rad.

Re: Instalacja LPG w używanych samochodach. Na to musisz zwrócić uwagę

w23er / 83.27.116.* / 2015-06-30 16:22
proszę poprawić literówkę - mieszczanka mieszka w mieście, silnik potrzebuje mieszanki