Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Hanowerskie premiery Volvo Buses

2008-09-11 15:15

Hanowerskie premiery Volvo Buses

Podobnie jak inne koncerny Volvo pod koniec roku 2008 chce pochawalić się nowym, ekologicznym produktem. Podczas zbliżających się targów w Hanowerze Volvo Buses zaprezentuje swój nowy autobus Volvo 7700 Hybrid.

Według techników Volvo Hybrydowa technologia pozwoli zredukować zużycie paliwa nawet od 20 do 30% i zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Oszczędności w spalaniu mają spowodować, iż klientowi zakup droższego produktu szybko sie zwróci.


Volvo 7700 to pierwszy model hybrydowy wprowadzany na rynek. To 12-metrowy niskopodłogowy autobus miejski. Autobus ma mniejszy 5-litrowy silnik dieslowski, a mimo to jego osiągi są takie same jak osiągi tradycyjnego dieslowskiego Volvo 7700. Autobus waży więcej niż jego tradycyjny poprzednik, ale charakteryzuje się lepszym rozłożeniem wagi i dzięki temu może nim podróżować więcej pasażerów.

Zużycie paliwa to również istotne zagadnienie, dotyczące autobusów turystycznych. Na naszym stoisku zaprezentujemy również autokary Volvo 9700 zdobywcę tytułu Autokar Roku 2008 oraz Volvo 9900. W przypadku obu tych modeli zużycie paliwa jest najniższe na rynku, a to dzięki naszym silnikom wyposażonym w SCR i skrzyni biegów Volvo I-Shift.
Tagi: oszczędności, paliwa, volvo, technologia, koncerny, silnik, premiery
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne