Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Co nas rozprasza na drodze

2010-08-13 12:00

Co nas rozprasza na drodze

Co nas rozprasza na drodze

Zwykle spece od bezpieczeństwa mówią, że uwagę kierowcy od prowadzenia najbardziej odwraca telefon komórkowy w ręku albo radio. Prawda jest gdzie indziej, bo najgorsi są najmłodsi pasażerowie.

Dokładnie mówiąc to zwykle chodzi o tych na tylnej kanapie. Jeden z brytyjskich serwisów internetowych spytał kierowców co ich najbardziej rozprasza podczas jazdy.

Okazało się, że telefony komórkowe za najbardziej rozpraszające uznało tylko 18 proc. respondentów, nawigację satelitarną 11 proc. a radio tylko 4 procent. Dla 14 proc, najbardziej rozpraszający są dorośli pasażerowie auta. W tej konkurencji bezapelacyjnie wygrały jednak dzieci - są najgroźniejszym rozpraszaczem dla 53 proc. kierowców!

W zasadzie każdy rodzic, któremu przyszło choć raz jechać z dziećmi w dłuższą podróż zgodzi się z tym bez wahania. Dzieci się nudzą, kłócą między sobą, szybko męczą i nie znoszą niewygód podróży ze zrozumieniem, jak dorośli.

Cudowne remedium stanowi oczywiście technika - przenośne konsole do gier i odtwarzacze DVD. Dzieci kłócą się wówczas krótko o to jaki oglądać film a potem wyłączają się co najmniej na półtora godziny. No, chyba że film trwa dłużej.

(mysz)
Tagi: auta, bezpieczeństwo, film, serwis, kierowca, podróż, nawigacja, brytyjskich
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl