Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a olej napędowy o 10 gr

2011-03-30 06:10

Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a olej napędowy o 10 gr

Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a olej napędowy o 10 gr
Fot. PAP/Grzegorz Jakubowski

Ceny popularnej benzyny Pb95 mogą skoczyć do 5,15 zł za litr, a oleju napędowego do 5,10 zł/l - twierdzą analitycy. Grozi nam to, jeżeli rząd nie zdecyduje się na obniżkę paliwowej akcyzy lub nie zrezygnuje z likwidacji ulgi na biopaliwa. Obniżka podatków jest najprostszym sposobem na to, by ulżyć kierowcom. Ponad połowa ceny, którą płacimy tankując na stacjach to podatki.

- Chcemy, żeby ten rząd otrząsnął się i oczekujemy poważnej debaty w Sejmie na temat przeciwdziałania skutkom podwyżek cen paliw - domagają się politycy SLD.

Rząd pozostaje głuchy na te żądania. Sylwia Stelmachowska z biura prasowego Ministerstwa Finansów poinformowała Money.pl, że obecnie resort nie ma żadnego projektu, który zakładałby obniżenie akcyzy na paliwa. Zaznaczyła jednak, że cały czas analizowana jest sytuacja na rynku paliw.

Ponad połowa tego co płacisz na stacji benzynowej to podatki

Ponad 50 procent średniej ceny paliwa to haracz jaki płacimy państwu, pod postacią opłaty paliwowej, akcyzy i podatku VAT. Najwięcej - ponad 30 proc. ceny pochłania akcyza. Pozostała część to: cena surowca oraz marża właściciela stacji.

źródło: BM Reflex

Ceny po krótkiej stabilizacji znów pójdą w górę

Ceny prawie wszystkich paliw wciąż pną się w górę. Przyczyną jest niepokój związany z rozruchami na Bliskim Wschodzie i wojną w Libii. Średnia cena litra najpopularniejszej benzyny już ponad tydzień temu przebiła psychologiczną granicę pięciu złotych, a jeszcze w drugiej połowie lutego za litr Pb95 płaciliśmy przeciętnie 4,80 złotych.

W ciągu miesiąca koszt tankowania wzrósł o 25 groszy. Czyli o blisko 5 procent. Podobnie rosły też ceny droższej benzyny Pb98 oraz oleju napędowego.


źródło: BM Reflex, *średnia cena detaliczna litra paliwa

Zadowoleni mogą być jedynie tankujący autogaz. Jego cena w ciągu ostatnich dwóch miesięcy spadła o 9 groszy na litrze z 2,64 pod koniec stycznia do obecnej ceny - 2,55 zł.

źródło: e-petrol

- LPG jest paliwem specyficznym, ponieważ jego ceny są niezależne od paliw tradycyjnych. Wpływ na nie ma przede wszystkim cena hurtowa, a importowany jest głównie ze wschodu - mówi Jakub Bogucki, analityk firmy e-petrol.

Czujko: Rząd nie ulży kierowcom
Ekspert dodaje, że wrażliwość ceny detalicznej jest mniejsza w porównaniu z benzyną czy dieslem, ponieważ marże na gaz są wyższe. - Dzięki temu nie dochodzi do radykalnych skoków cen, ponieważ nawet przypadku podwyżek w hurcie, właściciele mają zapas na obniżenie swojej marży. Stąd też cena w detalu jest dość stabilna, ponieważ podlega nieznacznym wahaniom rzędu kilku groszy na litrze - dodaje Bogucki.

Dlatego też aktualny trend zwyżkowy w hurtowej cenie autogazu może być nawet nieodczuwalny dla kierowców, choć w skali całego kraju mogą występować istotne różnice w cenie. Jak podkreślają eksperci wynikają one z wewnętrznych uwarunkowań związanych dystrybucją, a nie z ceny surowca.

Zdaniem analityków, w najbliższym czasie nie mamy co liczyć na znaczne spadki cen paliw. Jeżeli już to mogą być zaledwie kilkugroszowe.

Ceny detaliczne paliw w Polsce wraz z prognozą na najbliższe dni (zł/litr)
Rodzaj paliwa Obecne, średnie ceny Prognoza do 3 kwietnia
Pb98 5,20 5,13-5,23
Pb95 5,04 4,98-5,12
ON 5
4,97-5,09
LPG 2,55 2,45-2,62

źródło: e-petrol, BM Reflex

Niestety po 1 maja, tankujący benzynę i olej znów dostaną mocniej po kieszeni. Skończy się wtedy okres ulgi na biokomponenty używane przez rafinerie przy produkcji paliw. - Jeśli ta ulga zniknie, to wzrośnie koszt wytworzenia paliw - twierdzi Jacek Krawiec prezes PKN Orlen.

Cena obalenia Kaddafiego to 5,4 zł za litr benzyny
Podobnego zdania jest Urszula Cieślak z BM Reflex - To może oznaczać wzrost ceny o 7-10 groszy na litrze - prognozuje.

Jej zdaniem rząd mógłby nie tylko zapobiec podwyżkom, zmieniając przepisy dotyczące biopaliw, ale wręcz spowodować obniżenie cen paliw między innymi przez obniżenie akcyzy.

- Gdyby rząd zdecydował się obniżyć akcyzę do dopuszczanego przez Unię Europejską minimum, to w tej chwili byłoby to mniej więcej 10 groszy na litrze oleju napędowego i nawet 23 grosze na litrze benzyny - wylicza Urszula Cieślak.

Bogacze oszczędzają. Porsche i Jaguar pojadą na gaz
Ekspertka zaznacza jednak, że nie można wprost przekładać tego na zmniejszenie cen na stacjach paliw. - Od kilku tygodni poziom marż właścicieli stacji jest ograniczony, w związku ze wzrostem cen ropy na świecie. Możliwe więc, że stacje benzynowe wykorzystałyby obniżenie akcyzy do tego by podnieść swoją marże. Rezultat byłby taki, że tankujący diesla odczuliby tylko lekkie spadki ceny - mówi Cieślak.

W trochę lepszej sytuacji znaleźliby się kierowcy jeżdżący na benzynie, ponieważ przy dystrybutorze cena zjechałaby poniżej psychologicznej granicy 5 zł. - Obniżka akcyzy jest teraz podwójnie pożądana, ponieważ stacje paliwowe mają małe marże. Właściciele mogliby je nieco podnieść, a klienci zyskaliby jeszcze parę groszy na litrze - komentuje Jakub Bogucki, analityk firmy e-petrol.

ROLNICY TANKUJĄ TANIEJ
Wśród tankujących są jednak równi i równiejsi. Uprzywilejowanymi są rolnicy, którzy tankują olej napędowy. Przysługuje im limitowany zwrot akcyzy. Oczywiście kwota, jaką dostają, zależy od wielkości gospodarstwa. W tym roku mogą liczyć na nie więcej niż 73,10 zł na 1 hektar użytków rolnych.
Dopłaty do paliwa rolniczego uruchomiono po raz pierwszy w 2006 roku - wtedy rolnikom budżet państwa wypłacił ponad 114 mln złotych. Rok później ta kwota wzrosła do 262 mln zł, by w roku 2008 sięgnąć 498 mln zł, a w 2009 roku już 609 mln złotych.
Czytaj w Money.pl
"Ceny paliw mogą znacząco wzrosnąć"
Za miesiąc za paliwo możemy zapłacić znacznie więcej, bo kończy się ulga akcyzowa dla importerów.
Polacy są przekonani. Rząd nie spełnia obietnic
72 proc. jest twierdzi, że rząd nie realizuje obietnic złożonych przez PO w kampanii wyborczej.
UOKiK: Tankujemy gorsze paliwa
Pogorszenie dotyczy benzyny i gazu. W przypadku ropy jakość nieznacznie poprawiła się.
SLD chce odwołać Rostowskiego za rosnące ceny
Sojusz ma też pretensje o zmiany w OFE i podwyżkę VAT. W środę będzie zbierał podpisy pod wnioskiem o odwołanie ministra.
Załamanie sprzedaży aut. Sprawdź czy właśnie teraz warto je kupić
W porównaniu z końcem 2010 r. sprzedaż spadła o połowę. Możemy liczyć na rabaty.
Tagi: rynek, zmiany, rząd, paliwa, podwyżki, ceny, ropa, kierowcy, wpływ
Zobacz więcej: ceny paliw
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

ingo nagel / 88.153.175.* / 2012-07-07 12:34
GDYBY IRAN MOGL SPRZEDAC TYLE ROPY CO MOZE TO BY ROPA BYLA BY O POLOWE TANSZA.DZIEKUJE .

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

sebecx / 87.207.80.* / 2011-05-03 09:56
Do kretynów zwłaszcza GAZOWNIKA LPG, bo gaz beret mu doszczętnie zrył... transport jeździ na ropę... wszystko co wkładasz do otworu gębowego dostarczają pojazdy na diesel... a benzyna będzie droższa po około 8-10 pln litr pod koniec przyszłego roku... TAK POSTANOWIONO !!!! ZROZUMCIE TO !!! Czekam z tęsknotą ten czas... a o elektrycznych autach zapomnijcie do momentu redukcji populacji do ok.15% obecnej... www.prisonplanet.pl... hehehe

Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży kierowcom

GAZOWNIK LPG / 87.205.88.* / 2011-04-05 20:47
Za ropę kierowcy powinni płacić tyle samo co za benzynę,za dobrze się mają i za tanio,sprawiedliwie musi być,kto musi to jeździ,trudno

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

pulpasiec / 2011-04-03 21:30
Ostatnio byłem w kinie na Czarnym Czwartku , ludzie strajkowali bo była jedna podwyżka w roku . A teraz naród cicho siedzi to dopiero tusko reżim .

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

Pisol / 91.94.195.* / 2011-04-02 21:19
PO go home!!!

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

Bronisław13 / 178.180.74.* / 2011-04-01 14:09
Panie Czujko należy mieć choć trochę elementarnej wiedzy aby coś pisać na ten temat. Z pana wywodu wynika ,że jest pan po prostu ignorantem w tej dziedzinie. Proszę więc zapoznać się z Dyrektywami UE o akcyzie, czasie na jaki można ja obniżać i przestudiować obroty, graczy światowego rynku paliw. Takie artykuły nie służą niczemu poza tym ,że świadczą źle o pana kompetencjach.

Pozdrawiam,

Bronisław

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

asik50 / 81.15.172.* / 2011-04-01 13:53
rynek spekulantów działa, czy podwyżka cen benzyny spowoduje zmniejszenie korków? Ceny żywności do góry, a płace niestety nie....

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

Puk / 178.73.50.* / 2011-03-31 07:05
Co ONI pie@@@ą mogła byc tańsza o 2 zł, gdyby nie zbójecka polityka drenażu

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

Tadeusz Bystroń / 83.25.80.* / 2011-03-30 22:18
co z technologią produkcji paliwa z CO2 opracowaną przez pana profesora Dobiesława Nazimka z uniwersytetu w Lublinie.Gdyby produkcja tego paliwa w końcu ruszyła upiekliśmy dwie pieczenie na jednym ogniu paliwo było by tańsze no i opłata za emisje CO2.Więcej informacji pod hasłem paliwa z CO2

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

pisuar / 84.38.17.* / 2011-03-30 22:00
ja proponuję by zlikwidować podatki - nie tylko kierowcy odczują ulgę, zwolnić cały aparat państwowy i rozdać broń, niech wszyscy bronią się sami i sami wymierzają sprawiedliwość - a jak ktoś nas napadnie to pod bronią będzie cały naród a nie garstka żołnierzy

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

skowyrny / 83.6.46.* / 2011-03-30 21:30
A może zlikwidować jazdę dzienną na światłach? Dzięki temu w kieszeni by zostało tyle co w temacie...

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

Adam222 / 77.88.138.* / 2011-03-30 18:45
I słusznie, że nie obniżają akcyzy na paliwa. Nie po to wprowadza się wyższy VAT aby obniżać akcyzę. Po za tym lepiej by się politycy zajęli ceną chleba bo to jest ważniejsze.
 
governmentHooker / 193.113.135.* / 2011-03-31 14:42
cena chleba wynika z ceny paliwa :) wiec to jedno i to samo

Temu naszemu rudemu Kadafiemu zawsze będzie mało

astartis / 89.228.70.* / 2011-03-30 13:24
Chłopina ma duże zobowiązania jak nie w stosunku do Ruskich to do jakichś "biznesmenów".
A głupek po obejrzeniu TVN-u i tak zagłosuje jak należy.
 
swiatowy_kryzys / 193.109.225.* / 2011-03-30 18:40
rudy Kadafi, rudy Neron :-D te określenia są na prawdę śmieszne

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

mmmmmmmmm / 78.133.163.* / 2011-03-30 13:19
kooyawiak, pamiętaj o czymś takim, jak inflacja oraz zmiana kosztów po stronie producenta. Zresztą benzyna była po 4,3 wtedy, a nie 3,7 (przynajmniej 95).
 
kooyawiak / 80.55.244.* / 2011-03-30 13:31
Zakładając teoretycznie że masz rację to Pb95 wzrosło o ~20% a koszt zakupu baryłki ropy zmalał o ~5%. Inflacja w tym przypadku nie ma tutaj miejsca bo koszt zakupu jest określony przez giełdę i już uwzględnia inflację,kurs dolara jest w odniesieniu do dnia dzisiejszego i też uwzględnia specyficzny rodzaj "inflacji".

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

kooyawiak / 80.55.244.* / 2011-03-30 13:04
Rząd nawego Nikosia Dyzmy,Tuska robi nas w bambuko.PROSTE WYLICZENIE:2008rok,cena ropy 140$/baryłkę, dolar 2,5zł/$, cena Pb 3,7zł/l. Przeliczenie: 140$/b. x 2,5zł/$= 350 zł/baryłkę ropy. 2011 rok: cena ropy 115zł/b., dolar 2,9zł/$, cena Pb 5,07 Przeliczenie: 115$/b. x 2,9zł/$= 333 zł/baryłkę ropy. Kto więć wali nas w rogi jak nie rząd konserwatywmo-liberalnego nowego Nikosia Dyzmy,Tuska?W 2008 roku zakup jednej baryłki ropy był droższy niż w 2011 roku(nawet jeżeli zastosujemy duże przybliżenia czy zaokrąglenia cen ropy lub kursów walut)

Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży kierowcom

robot / 2011-03-30 12:44
rząd ma tak naprawdę niewielki wpływ na ceny paliwa, to jest zbyt złożony proces podwyższania ceny, w grę wchodzą koncerny, państwo dające koncesję, import, to wszystko wlicza się w cenę.
 
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2011-03-30 12:57
Jak to nie ma wpływu, jakie skomplikowane ? Brednie. Wystarczy zlikwidowac akcyzę i vat i cena benzyny spada o połowę. AHA... UE nie pozwala ... to po co w niej jesteśmy ? po to żeby było nam gorzej czy lepiej ? Może lepiej z niej wystapić ?
 
problem / 193.109.225.* / 2011-03-31 20:09
nie takie łatwe opuścić UE. a to dlatego, że.... nie ma opracowanych procedur :] tym samym nie jest możliwe opuszczenie UE

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

PIS off / 89.72.169.* / 2011-03-30 12:12
Jak się na zatrudniało urzędasów to teraz trzeba darmozjadów utrzymać a nie podatki czy akcyzę obniżać.

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

somx / 193.138.110.* / 2011-03-30 11:54
"Od kilku tygodni poziom marż właścicieli stacji jest ograniczony, w związku ze wzrostem cen ropy na świecie."
To bardzo dziwne dla mnie stwierdzenie. W 2007 roku w lipcu cena ropy na swiecie wahala sie w okolicach 150 dol. Cena hurtowa w polskich firmach Orlen i Lotus byla w granicach 3.360 zł za 1m3. W tej chwilli ta sama cena wynosi ok 4.000 zł. Oplata paliwowa wzrosla kilkanascie zlotych na 1m3. Akcyza sie w tym czasie nie zmienila. Ciekawi mnie jak wtedy wygladala marza tych firm. Wszyscy narzekaja na rzad za cene benzyny, a nikt nie mowi, ze glownie wzrosly ceny hurtowe w naszych kochanych firmach. Niestety nie dysponuje jak wzrosly koszty wydobycia ropy na swiecie. Poprosze o sporzadzenie porzadnego raportu w tej kwestii, a nie wytykanie bledu jednym lub drugim.
 
arch / 2011-03-30 12:11 / Tysiącznik na forum
Wot POlaki -koncierta nie budiet -
Rostowski: Nie będzie obniżki akcyzy na benzynę i nowych ulg podatkowych -2011-03-30 10:00 Źródło: PAP

Panimali ?

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

Rossi / 91.189.73.* / 2011-03-30 11:34
Na co potrzebna kasa.
Cytat:
Ostatni dzień bycia marszałkiem Sejmu Bronisław Komorowski uświetnił przyznaniem sobie 22 tysięcy złotych nagrody. Wysokie premie otrzymali też wicemarszałkowie – pisze „Super Express”.

Dzień po otrzymaniu premii Bronisław Komorowski zrzekł się mandatu posła, bo został wybrany na prezydenta. W ciągu 2010 roku Prezydium Sejmu przyznało sobie w sumie trzy nagrody - dwa razy po 100 proc. i raz 150 proc. uposażenia. Odkąd urząd marszałka objął Grzegorz Schetyna, Prezydium zadecydowało o przyznaniu sobie kolejnych dwóch premiach.

- Zostaliśmy nagrodzeni za ciężką pracę. Po katastrofie smoleńskiej pracowaliśmy w Prezydium Sejmu jedynie we troje - tłumaczy marszałek Stefan Niesiołowski (PO)

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

ten który był naiwny. / 193.105.122.* / 2011-03-30 11:30
paliwo spadnie ,1tydz.przed wyborami,nia dajmy się oszukać,włączmy myślenie.tusk i cała reszta to zręczni manipulatorzy ale ich czas się kończy.Oszukali swoich wyborców,nie dotrzymali słowa w wielu sprawach,pora Panom podziękować.

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

kolegakolegi / 83.31.216.* / 2011-03-30 11:18
WYBORCY PO NIE zaPOminajcie-TO WSZYSTKO ,,by żyło się lepiej" (kolegom)

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

piękna Zofija / 83.5.181.* / 2011-03-30 11:08
Szmateksy i bezmózgowia możecie się teraz zapluwąć - najpierw trzeba ODPRACOWAC tę darmoche która żeście przetańcowali - a jak nie to PO spakuje wszystkich w dziadowski wór i fruuuu ... w KOSMOS, ale wcześniej recykling, bo KOSOMS musi być czyściutki.

Tak i mogłby również działać sprawnie kontrole państwowe

kantonta / 94.75.90.* / 2011-03-30 10:47
Znalazłem fajny tekst na temat bezkarnych oszutsów, a instytucje kontrolne, GUNB , póki co nie wzieły się za ich kontrolę;
Polecam:
http://interia360.pl/artykul/jak-ukrasc-codziennie-nowe-luksusowe-ferrari-tak-by-nikt-nie-zauwazyl,44489

Za głupotę gówniarzy głosujących na PO płacą wszyscy

Elektro Devil / 2011-03-30 10:39 / Tysiącznik na forum
ogłupiona młodzież nie musi płacić podatków, a autko zatankuje za pieniądze mamusi lub tatusia. Niestety przez taki elektorat wszyscy płacimy dziś wyższy VAT i akcyzę.
Ważne żeby Drzewiecki z PO mógł się bujać na Florydzie za pieniądze tubylców z Dzikiego Kraju...
 
arch / 2011-03-30 11:08 / Tysiącznik na forum

Ważne żeby Drzewiecki z PO mógł się bujać na Florydzie za pieniądze tubylców z Dzikiego Kraju...

bo POtrzeba wiecej wplywu z akcyzy i vat-u do budzetu na zasypanie dziury PObudzetowej .

I m/n dlatego...nie zrezygnuja z rąbania podatników !

Za głupotę gówniarzy głosujących na PO płacą wszyscy [0]
 
Puk / 178.73.50.* / 2011-03-31 07:18
Tylko kto tą dziurę wytworzył, okradanie społeczeństwa zawsze gdzieś w budżecie skutkuje, a awantury wojenne i dopłacanie do bandziora z za oceanu, zakupy z demobilu z różnych g...nych składów amerykańskich, utrzymywanie niebywałej warstwy urzędniczej i wysoko dojnych agencji
rządowych (nie mylić z agencjami towarzyskimi, to protytucja, a rządowe to podłe ku@@two).

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

jgiyf / 85.219.181.* / 2011-03-30 08:59
pier*** zlodzieje!!

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

niewiarygodniedobry inwestor / 62.233.129.* / 2011-03-30 08:35
Podpowiem wam jałowe umysły, doprowadźcie do kursu 2 złote za dolara i będzie paliwo po 4 złote, a nie tu gracie na trąbie tylnią częścią ciała.
 
lusticus sardonicus / 81.219.115.* / 2011-03-30 09:53
W Chinach niski kurs juana się sprawdza a tu panu inwestorowi minusy walą.To nie ja... 20 lat temu mówiłem,zostawić kurs złotówki i pawilony wzdłuż Odry- tak byśmy żyli ,a ludziska kciuki trzymały za Krasińskich,Balcerowiczów,Belki a teraz większość na emeryturze 69 zęby w ścianę, a tu zębów brak.
 
wojens / 46.112.8.* / 2011-03-30 08:58
A eksporterzy co maja zrobić przy kursie 2zl? Skakać z okien ostatnich pięter najwyższych dostępnych budynków?
 
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-03-30 18:54
To niech wreszcie produkują dla nas dla Polaków a nie dla szwabów. Cwaniaki.
 
Rossi / 91.189.73.* / 2011-03-30 10:52
Jesteś lepszy od TVN i GW razem
 
i to by było na tyle / 83.29.192.* / 2011-03-30 08:58
Gdy cena dolara spadnie do 2 zł to benzyna będzie potrzebna tylko do podpalania zwłok ludzi zmarłych z głodu lub wyziebienia , a tych których rodzina nie będzie w stanie pochować po kolejnej obniżce zasiłku pogrzebowego.
A tak na marginesie - przy takiej cenie dolara benzyna kosztowałaby ok, 4,30-4,50 zł
 
wojens / 46.112.8.* / 2011-03-30 09:01
Wszystko co piszesz fajnie, tylko po co wyjeżdzasz z tym zasilkiem. Kto mial ten przykry obowiązek to wie, że na pogrzebie bliskich się zarabialo bo z zasilku sporo zostawalo.
 
Rossi / 91.189.73.* / 2011-03-30 10:53
Czy ilość polepszy jakość.
 
i to by było na tyle / 83.29.192.* / 2011-03-30 09:43
Nie chodzi o te 4500 zł wypłacane teraz, ale o te ochłapy którymi szukający ropaczliwie kasy rządzący zechcą nas pocieszać być może już za rok. A tu i ówdzie słychać o planach radykalnej redukcji ( praktycznie likwidacji) tego świadczenia.
 
wojens / 46.112.8.* / 2011-03-30 09:53
Nie sluchaj bzdur. Ani tych które slychać tu ani tych które slychać ówdzie. Lepiej się nakręcać tym co realne a jeszcze lepiej pozytywne. Dla zdrowia psychicznego również.

ale mizeria grafomańska

niewiarygodniedobry inwestor / 62.233.129.* / 2011-03-30 08:33
artykuł jak stodoła o 15 groszach przy cenie 5,10 za litr. Pomyślcie jak przejechać 100 km za 10 złotych a nie zajmujecie się bzdetami.
 
wojens / 46.112.8.* / 2011-03-30 08:54
Oni nie mogą żyć bez bicia piany. Gdyby potrafili cos więcej to by nie zajmowali się bzdurami. Może by zauważyli, że Polska wyszlea z kryzysu i trzeba zarabiać pieniądze. WIG20 przykladowo najwyżej od 2,5 roku.Oni wypatrują w Polsce zalamania jak w Grecji. Mogą przespać zapowiadająca się dobrą koniunkturę a obudzą jak będzie kolejny dolek. Może to i dobrze. Milo będzie nam konstatować, że my bogatsi a oni caly czas golasy. Ale każdy kowalem wlasnego losu.

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

JAW / 89.74.124.* / 2011-03-30 08:26
O co te jęki? Chcieliście PO, to ją macie. A za pół roku znowu ją wybierzecie, więc nie jęczcie tylko płaćcie.
 
wojens / 46.112.8.* / 2011-03-30 09:10
Przecież nie placzą ci co glosowali na PO. Dlaczego by mieli plakać? A co kataklizm jakiś w Polsce czy co. Tym co nie dają rady żaden rząd nie napcha kieszeni. Polska nie Kuwejt o pomyślność trzeba zadbać samemu.
 
Rossi / 91.189.73.* / 2011-03-30 08:32
Skuteczna akcja PR-u w TVN i słowa napisane w GW płacz zamienią w radość.
Karawana pojedzie dalej.

Skończyć naganianie klientów na rosyjski LPG!

i to by było na tyle / 83.29.192.* / 2011-03-30 08:24
Podnieść akcyzę na gaz do conajmniej 80 gr/l i obnizyć do 1 zł za benzynę. Niech ta danina w podobnym stopniu obciąża przejechany kilometr trasy. Diesla nie ruszać bo zaraz odezwie się zielone lobby

Nowy program PO

TO NIE ŻART / 194.213.1.* / 2011-03-30 08:00
WSZYSTKO PO 5,99 ZŁ
 
TO NIE ŻART / 194.213.1.* / 2011-03-30 08:07
"Bronisław Komorowski ostatniego dnia pełnienia przez siebie funkcji marszałka Sejmu przyznał sobie 22 tysiące złotych nagrody. "

To już chyba wiecie dlaczego nie da się obniżyć akcyzy ?
 
wojens / 46.112.8.* / 2011-03-30 08:17
Mrszalek nie przyznaje sobie nagrody. I to nie zależnie z jakiej jest opcji. Wicemarszalkowie też dostali.Piszę po to, żeby zneutralizować trochę twoje klamstwo. A jeśli niewiedzę to przepraszam.
 
pomo dore / 2011-03-30 08:40 / Tysiącznik na forum
masz rację. I zupełnie nie miał na to wpływu. I to wcale nie koledzy partyjni (posłowie) mu ją przyznali. I było to dla niego kompletnym zaskoczeniem. A teraz warszawiaku z dziada pradziada wracaj do nory
 
wojens / 46.112.8.* / 2011-03-30 08:43
A no wlaśnie, że nie - chlopku z czworaków.
 
pomo dore / 2011-03-30 09:02 / Tysiącznik na forum
słuchaj debilu bo tylko to raz napiszę- nagrody marszałkowi Sejmu przyznaje Prezydium Sejmu czyli Marszałek i wicemarszałkowie czyli zebrało się kółko wzajemnej adoracji i sami sobie przyznali nagrody. Swoja droga twoja nienawiść do PIS jest tak ogromna że chyba masz sporo za uszami i dlatego tak panicznie boisz sie lustracji.Koledzy mogliby morde obic jakby sie dowiedzieli ze na nich donosiłes?
 
wojens / 46.112.8.* / 2011-03-30 09:23
Piszę prosty chlopie w celu edukowania ciemnego ludu wedlug zasady wszystkie dzieci są nasze. Nagrody przyznaje kancelaria sejmu wedlug przyjętych zasad wynagradzania poslów. Nie ma z tym nic wspólnego zaden posel. Poslowie i to nie tej kadencji tylko już dawno ustalili w drodze glosowania zasady wynagradzania dla sejmu każdej kadencji. Nie rzucaj się chamie. Pytaj a chętnie podzielę się z Tobą wiedzą. Zależy mi na tym żeby chamstwo i ciemnota byly marginalizowane. Tym baardziej, że wielu chamów pcha się do mojej kochanej Warszawy -psując jej wizerunek i obnizając komfort naszego życia.
 
pomo dore / 2011-03-30 10:21 / Tysiącznik na forum
a w tej kancelarii Sejmu to decyzję o przyznaniu nagrody podejmuje pan Mietek z Olkusza który tam sprzata ???? Ty lepiej z tej ciołku Warszawy nie wyjeżdzaj bo z takim pogardliwym nastawieniem do reszty współobywateli juz na rogatkach w mazak zaliczysz. Chyba mało kto z normalnych cie lubi. Siedzisz z Lukiem.wp w kafejce i liżecie sie nawzajem po jajkach patrzac na zdjęcie Tuska.
 
wojens / 46.112.8.* / 2011-03-30 10:50
Ja tylko do chamów, tępaków i glupków mam taki stosunek. Czy to moja wina, że oni glównie stanowią pisowski elektorat? I jeszcze, żeby taki cham zostawil swoje zasady - co ja pisze jakie cham może mieć zasady u ojców skąd wyrusza.Ale nie on nie ma zamiaru adaptować się do nowego srodowiska. On chce żyć po swojemu, czyli po chamsku. A co mam o Tobie myślec jeśli tlumaczę Ci, że placami w sejmie, jak w każdej firmie zajmuje się dzial do tego powolany a Ty swoje?
 
pomo dore / 2011-03-30 11:06 / Tysiącznik na forum
no dobrze Jasiu zapytam po raz ostatni bo muszę wracać do pracy- kto podejmuje decyzję o przyznaniu nagrody, premii itp????? Ja rozumiem że płacami w sejmie zajmuje się specjalny dział do tego powołany. U mnie w pracy też tak jest. Pani Marysia nalicza pensje, składki , odprowadza podatek i księguje wynagrodzenia na rachunkach. Ja to rozumiem. Natomiast decyzji o przyznaniu premii nie podejmuje pani Marysie tylko nasz Prezes Zarządu. Czy rozumiesz różnice deklu? Więc pytam się kto w Kancelarii Sejmu podejmuje decyzję o przyznaiu nagród???? Może szef Kancelarii??? A kto powołuje takiego szefa???? Może marszałek Sejmu????? Nie sil sie na odpowiedż bo jej nie oczekuję. I taz żałuję że wdałem się w dyskusję z socjopatą
 
TO NIE ŻART / 194.213.1.* / 2011-03-30 11:28
Po co z głąbem w ogóle dyskutujesz ?
 
Rossi / 91.189.73.* / 2011-03-30 08:34
Komentujesz z Polski czy zagranicy?
 
wojens / 46.112.8.* / 2011-03-30 08:42
A może ważniejsze są racje i prawda. A to nie jest dla większości tutaj komentujacych coś za co byście w ogień skoczyli. Dlatego klamcy dalej będę wam przeszkadzal.

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

artur xxxxxx / 178.180.1.* / 2011-03-30 07:54
SLD w okresie swoich rządów potrafiło obniżyć akcyzę (PiS ją potem podniosło). Nie lubię komuchów, ale fakt pozostaje faktem.

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

majkkk / 91.213.255.* / 2011-03-30 07:50
Korwin o tym gada od 20 lat już chyba (a i wczesniej pewnie tez)
 
wojens / 46.112.8.* / 2011-03-30 08:11
To rzecz gustu jak to nazwiemy. Ty możesz powiedzieć gada a ja mówię, że on belkocze aż trudno zrozumieć.
 
Obama = terrorysta / 77.237.3.* / 2011-03-30 08:52
W Polsce już tak się przyjęło że za merytoryczne argumenty przyjmuje się chamskie wycieczki osobiste.
I jak w tym kraju ma być lepiej gdy otaczają nas tacy młodzi ynteligenci ( jakby napisał wasz guru) z wielkich miast

Re: Benzyna mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

dfgdfgfdgg / 212.14.47.* / 2011-03-30 07:35
Ale wy ludzie jesteście naiwniacy hahahaha Przeciez wyzsza cena paliwa to dla rzadu woda na młyn, maja z tego wyzsze daniny, czyli wiecej wplywu do budzetu na zalatanie dziury budzetowej, to POpaprancy nigdy z tego nie zrezygnuja. Dymac Polaczkow :)

Wszystko po 5 złotych

Andiii 5 / 95.49.142.* / 2011-03-30 07:15
http://niezalezna.pl/8250-wszystko-po-5-zl

Re: Benzyny mogłaby być tańsza o 23 gr, a diesel o 10 gr. Rząd nie ulży...

Ordinary Man / 89.231.97.* / 2011-03-30 07:07
Tak nas d.y.m.a.j.ą, że aż przykro. Akcyza, opłata paliwowa, VAT. A wczoraj obserwowałem proces rejestracji samochodów w urzędzie. Średni czas załatwiania jednego petenta to 0,5h (po kilkugodzinnym oczekiwaniu, jak juz podejdzie do okienka). Ludzie przynoszą całe teczki dokumentów. Urząd jest w stanie załatwić maksymalnie 15-20 ludzi dziennie. Należy rozwalić system państwowy w Polsce i zbudować od nowa, na normalnych zasadach.
 
Iks 100 / 85.237.189.* / 2011-03-30 17:53
A pamiętacie jak ten ryży cudak oskarżał Kaczyńskiego o wzrost cen w 2007 roku.
Większego hipokryty jak tusk nie widziałem do zobaczenia przy urnach na jesieni !11

Oferty motoryzacyjne