Money.plMotoryzacjaWiadomościPublikacje

AS-Tronic lite - nowe skrznia ZF

2008-09-12 15:17

AS-Tronic lite - nowe skrznia ZF

Firma ZF na targach w Hanowerze ma przedstawić odbiorcom nową odmianę automatycznej, 6-stopniowej skrzyni biegów ZF AS-Tronic lite przeznaczoną do użycia w lekkich autobusach miejskich i lokalnych, którą już teraz interesują sie producenci autobusów w tym Autosan.

Szczególną zachętą dla nowych klientów, szczególnie tych z Europy centralnej i wschodniej jest bardzo atrakcyjna cena, niższa niż w przypadku skrzyń ZF EcoLife i ZF AS-Tronic.
Na rynek wprowadzono jednocześnie dwie wersje nowego przekładni. Wersja większa przeznaczona jest do pojazdów o DMC od 9 do 18 ton i długości od 9 do 12 metrów, natomiast mniejsza do autobusów o DMC od 6 do 12 ton przy maksymalnej długości od 6 do 9 metrów. Przekładnie AS-Tronic mogą być montowane w autobusach obsługujących linie podmiejskie i lokalne.
Mniejsza wersja nowej skrzyni AS-Tronic lite jest przeznaczona do autobusów o DMC od 6 do12 ton przy maksymalnej długości 6-9 metrów i napędzie dysponującym momentem obrotowym rzędu 700 Nm. Większy model przeznaczony jest do pojazdów o DMC od 9 do 18 ton i długości nadwozia od 9 do 12 metrów oraz maksymalnym momencie obrotowym do 1000 Nm. Oznacza to, że przekładnie AS-Tronic mogą być stosowane w autobusach od klasy midi do mini, które używane są głównie na liniach podmiejskich i lokalnych.
Tradycyjnie już nowa skrzynia jest bardziej ekonomiczna od poprzedników, jej zastosowanie powinno obniżyć flotowe zużycie paliwa o 5 %. Przyczynia się także do zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów i kierowcy, którego uwaga jest mniej absorbowana przez nową skrzynie. Jej zaawansowany technicznie mechanizm, elektroniczna diagnostyka ułatwia konserwację i naprawy.Więcej na:
Tagi: autosan, dmc, isuzu midi
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne