Money.plMotoryzacjaWiadomościMotocykle

Zero S - elektryczne Supermoto

1970-01-01 00:00

Zero S - elektryczne Supermoto

Zero S - elektryczne Supermoto

Producenci ostatnio prześcigają się w projektowaniu ekologicznych maszyn. Firma Zero Motorcycles zapowiedziała wypuszczenie na rynek motocykla Supermoto na prąd. Model Zero S ma pojawić się na wiosnę przyszłego roku. Maksymalna prędkość tego pojazdu, według producenta, ma wynosić około 112 km/h, natomiast zasięg to niecałe 100 km. Zero S ma mieć także homologację na drogi publiczne.

Na pokładzie znajdować się będą litowo - jonowe baterie oraz szybka ładowarka, dzięki której wystarczy podłączyć motocykl do zwykłego gniazdka elektrycznego w celu ponownego naładowania. Niestety mimo tego udogodnienia przywilej nie zatrzymywania się na stacjach benzynowych możemy przypłacić staniem gdzieś na drodze i z góry skazanym na niepowodzenie szukaniem takiego gniazdka. Niewątpliwie zasięg elektrycznych sprzętów cały czas się poprawia, ale nie jest jeszcze wystarczający, aby móc je użytkować na co dzień.

Na razie przedstawiamy jedynie projekt, jak ma wyglądać elektryczne Supermoto. Wymaga ono jeszcze pewnego dopracowania i nieznana jest ostateczna cena za Zero S, ale producent już uruchomił zapisy na ten motocykl.

Tagi: drogi, motocykl
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Oferty motoryzacyjne